Bibliotekoje nupintas kartų vainikas

vakarojimas bibliotekoje 046Baigiantis Europos aktyvaus senėjimo ir kartų solidarumo metams įvairių kartų šilutiškiai susirinko į F.Bajoraičio viešąją biblioteką kartu pabūti pavakarojime „Kartų vainikas“.

Svečiai susėdo prie adventiniais vainikėliais, kuriuos sukūrė Pamario pagrindinės mokyklos mokytojos Jurgita Balčytienė bei Asta Memytė su savo auklėtiniais ir jų tėvais, papuoštų stalų.

Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos pirmininkė Rita Užgalienė pakvietė prisiminti Gyvybės medžio ir žmogaus gyvenimo kelio sąsajas ir nupinti kartų vainiką drauge su klubo „Moterų seklyčia“ moterimis, vaikų popchoru „Spindulys“, Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro kolektyvu bei choro „Pamario aidas“ dainininku Antanu Mitkumi, kuriam akordeonu akomponavo Vytautas Jovaiša.

Susirinkusieji išgirdo, jog Gyvybės medis – svarbus lietuvių tikėjimo ženklas ir įvaizdis: jo šaknys – tai požemis, praeitis ir mirtis, vanduo – gyvybės pradžia ir šaltinis, medyje dūzgiančios bitelės – tai triūsiančių žmonių pasaulis, medžio viršūnė – dangaus šviesa ir gyvybės ateitis. Mirtis ir gyvenimas – tai nepertraukiamos pasaulio raidos grandys. Toks ir žmogaus gyvenimo kelias – per gimimą, mirtį ir naują atgimimą.

Į vakarojimą atėjusiems kelių kartų šilutiškiams papasakota apie medžio simboliais vaizduojamus žmogaus gyvenimo periodus. Medžio daigelis – tai žmogaus gimimas ir kūdikystė; jaunas medelis simbolizuoja vaikystę; užaugęs – jaunystę, gražiausią žmogaus gyvenimo laiką; žydintis medis – vyro ir moters atsakingiausią gyvenimo momentą – vestuves; žmogaus brandą simbolizuoja medis su vaisiais, o vaisiai, nuraškyti nuo medžio, – tai užauginti vaikai. Žmogaus ėjimas link senatvės – tai lyg medis be lapų. Medis nors ir numeta rudenį lapus, žiemą apmiršta, bet išlieka gyvybingas, o pavasarį vėl prasideda naujas žmogaus ir medžio gyvenimo kelias.

Prisiminti adventiniai ir kalėdiniai lietuvių papročiai, Juknaičių moksleiviai parodė, kokius žaidimus žaisdavo, kaip burdavosi jaunimas ilgais žiemos vakarais. „Moterų seklyčios“ šeimininkės vaišino pačių gamintais advento valgiais. Šiltas vakaras subūrė ir sujungė kartas į gražią šeimyną ir nuteikė šv. Kalėdų laukimui.