Bibliotekoje – robotų olimpiada

2 biblioteka robotu olimpiada IMG 1350Rugpjūčio vidury prasidėjo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamas „Olimpinių robotų žaidynių“ maratonas, vyksiantis „Elektronikos kodo“ užsiėmimų metu, kuriant robotus su „LEGO Mindstorm EV3“ konstruktoriais.

Kiekvieną antradienį „Raudonųjų“ ir „Mėlynųjų“ komandų dalyviai turi įveikti įvairias rungtis, paremtas olimpinių žaidynių sporto šakomis: futbolu, tenisu, estafetėmis ir kt.

Kaip įprasta, žaidynės atidarytos olimpinės ugnies „uždegimu“. Tai buvo ne paprasta ugnis, o „Modeliavimo kodo“ užsiėmimų metu 3D spausdintuvu atspausdinta ugnis, kurią nešė vienas iš robotų.

Pirmoji žaidynių rungtis – lenktynės. Abi komandos turėjo sukonstruoti robotus, kurie galėtų greitai važiuoti, lengvai manevruoti bei pervažiuoti bibliotekos darbuotojų sukonstruotą tiltą ir trasą. Visiems dalyviams išbandžius savo jėgas, paaiškėjo, kad geriausiai pasirodė „Mėlynieji“, įveikę trasą per 48 sekundes.

„Raudonieji“ nenusiminė, nes galėjo revanšuotis antroje rungtyje – tenise. Robotams reikėjo kuo daugiau kamuoliukų išstumti į priešininkų komandos pusę. Šiai rungčiai komandos patobulino savo robotus, prikonstruodamos „rankas“, kurios galėtų stumti kamuoliukus. Čia pasireiškė kiekvienos komandos fantazija – juk daug ką sporte lemia gera taktika ir strategija. Šią rungtį laimėjo „Raudonieji“, vienu tašku aplenkę priešininkus.

Maratono pabaigoje komandos bus apdovanotos specialiais diplomais, ir, žinoma, medaliais. O visos „Olimpinių robotų žaidynių“ akimirkos bus įamžintos nuotaikingame filmuke.

Primename, kad šiose žaidynėse gali dalyvauti kiekvienas jaunuolis (9-19 metų amžiaus). „Elektronikos kodo“ užsiėmimai vyksta antradieniais 15 valandą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Visi projekto „Bendruomenės „HUB’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ užsiėmimai – nemokami!