Bibliotekoje – skaitymai Lietuvai ir J.Marcinkevičiui

skaitymai jaunimasKovo 11-osios išvakarėse originaliai prisiliesti prie Lietuvos Nepriklausomybės ištakų ir vienu metu paminėti dvi įsimintinas datas šilutiškius pakvietė F.Bajoraičio viešoji biblioteka – čia jau antrą kartą surengti Šviesos skaitymai, šįkart pavadinti „Lietuva – tai visi”.

Bendrus skaitymus bibliotekininkai buvo surengę ir pernai, minint K.Donelaičio gimimo jubiliejų.

Šiemet šilutiškiai pakviesti pabūti kartu su Lietuvos klasiku, poetu ir dramaturgu Justinu Marcinkevičiumi, o renginys skirtas jo 85-osioms gimimo bei 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms.

Į susirinkusiuosius, kurių buvo pilnutėlė bibliotekos skaitykla, iš filmo juostos prabilo pats J.Marcinkevičius. „Mes negalime džiaugsmingai giedoti apie laisvę, nejausdami už ją atsakomybės. … Tegu mūsų kelias į laisvę būna nesibaigiantis kelias”, – liejosi klasiko balsas apie tą kelią, kuriuo jis pats ir vedė Lietuvą.

O ekrane pasirodžius respublikinėse dainų šventėse užfiksuotiems vaizdams, kur choristai vieningai traukia pagal poeto eiles sukurtą dainą „Tai gražiai gražiai mane augino laukas, pieva, kelias, upė…”, nedrąsiai kartu uždainavo ir šilutiškiai.
Susirinkusieji skaitė klasiko mintis apie lietuvių kalbą, vėliavą, V.Kudirkos tautišką giesmę, herbą.