Bibliotekoje – tarptautiniai ryšiai

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

Rumunams šilutiškiai nusiuntė atsakymus į jų klausimus apie Lietuvą, Pamario kraštą reprezentuojančią medžiagą.

Brašovo bibliotekininkai parengs pristatymą apie mūsų šalį. Toliau vykdant projektą, kiekvienas dalyvis galės parašyti esė, mokiniai atsakinės į klausimus. Projektą remia bibliotekų asociacijų ir institucijų tarptautinė federacija bei rajono savivaldybė.

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Šilutės moksleiviai per kompiuterinę programą „Skype“ pabendravo su savo bendraamžiais iš Khashuri miesto (Gruzija).

Tai ne pirmas bendras šilutiškių projektas su gruzinais. Grupė Šilutės bibliotekos specialistų pernai rudenį lankėsi Khashuri bibliotekoje pagal projektą „Atvira biblioteka“.

Internetinėje erdvėje moksleiviai pasikeitė prezentacijomis anglų kalba, kuriose pristatė savo šalies žymius istorinius įvykius, demografinius faktus, pateikė nuotraukų apie lankytinas šalies vietas. Peržiūrėję skaidres apie Gruziją, šilutiškiai buvo nustebinti jos gamtos grožiu.

Susipažinę su abiem šalimis, moksleiviai iš Gruzijos ir Šilutės vieni kitus paklausinėjo, kiek kas žino ir prisimena peržiūrėję skaidres. Gruzinai pasirodė puikiai ir atsakė į daugelį klausimų apie Lietuvą.

Moksleiviai sutarė bendrauti ir ateityje.