Bibliotekoje tęsiamos interaktyvios veiklos vaikams

Apribojus skaitytojų lankymąsi bibliotekoje bei trumpam pakeitus bibliotekininkų darbo pobūdį, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojai sugalvojo, kaip pradžiuginti savo bičiulius ir praskaidrinti jų kasdienybę.

Atšaukus moliūgų dirbtuves, kurias buvo planuota surengti artėjant Helovino šventei, bibliotekininkai paskelbė virtualų konkursą „Šiurpnakčio moliūgas“. Dalyviai turėjo išskaptuoti šiurpiausią moliūgą, jį nufotografuoti ir atsiųsti bibliotekos el. pašto adresu. Nuotraukos buvo publikuojamos bibliotekos feisbuko paskyroje. Sulaukę kūrybiškų nuotraukų, bibliotekininkai negalėjo nuspręsti, kuris moliūgas yra šiurpiausias, todėl lapkričio 9 d. burtų keliu išrinktas šio konkurso nugalėtojas. Juo tapo Aistė Bogočiūnienė, išskaptavusi šiurpų moliūgą, pavadintą „Net vagys bijos ateiti į kiemą“. Sveikiname dalyvę laimėjus bibliotekos prizą, o kitiems dalyviams dėkojame ir skatiname nenusiminti, nes bus skelbiamas dar ne vienas konkursas, kuriame visi norintys galės dalyvauti!

Skaitytojams, negalėjusiems dalyvauti konkurse, bibliotekininkai paruošė smagią pramogą – interaktyvią viktoriną „Fokus Pokus” bei kryžiažodį. Spręsdami galvosūkius dalyviai pagilino žinias apie Heloviną, jo kilmę. Skaitydami virtualioje erdvėje pateiktą šiurpią legendą „Džeko žibintas“ jie susipažino su šios šventės papročiais, sužinojo faktų, kurių galbūt nežinojo. Paskaityti Helovino istoriją ir dalyvauti žaidime galite paspaudę šią nuorodą: https://www.silutevb.lt/silute/portfolio/viktorina-fokus-pokus/.

Kita ne mažiau įdomi viktorina „Nepaprasta šluotos kelionė“ pasiūlyta jauniesiems skaitytojams ir jų tėveliams. Ji orientuota į šių dienų aktualijas. Interaktyvios pramogos tikslas – žaidimo forma plačiau pažvelgti į mus supantį pasaulį, sužinoti apie atliekų rūšiavimą, jo svarbą mūsų gyvenimui.

Jauniesiems skaitytojams pateikta interaktyvi iliustruota pasaka bei lengvas ir pamokantis žaidimas ekologijos tema. Interaktyvios pramogos nuorodą spauskite čia: https://www.silutevb.lt/silute/portfolio/nepaprasta-sluotos-kelione/.

Atšaukus planuotus renginius, kurių buvo gausiai suplanuota artėjančioms gražiausioms metų šventėms, bibliotekininkai stengiasi rasti būdų sudominti jaunuosius skaitytojus, nori išlaikyti artimą ryšį su vaikais bei jaunimu. Pasibaigus šiam nelengvam laikotarpiui bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojai laukia savo bičiulių sugrįžtant į kūrybines ir edukacines veiklas, pokalbius bei valandėles.

Bibliotekininkai dėkoja vaikams ir tėveliams už aktyvų dalyvavimą konkursuose ir informuoja, kad nuo lapkričio 10 d. iki gruodžio 29 d. prasideda kita, praėjusiais metais didelio populiarumo sulaukusi skaitymo akcija „Kalėdos su knyga“. Dalyviams bus siūloma perskaityti 3 knygas: kalėdinę, enciklopediją bei paties pasirinktą. Šių metų naujiena tapo ir nominacijos: Aktyviausia klasė, Daugiausiai skaitantis bibliotekos bičiulis bei Aktyviausia šeima. Nominantai dar neišrinkti, todėl turite progą pasistengti ir laimėti Metų nominaciją.

Konkurso baigiamasis renginys dėl apribojimų nebus organizuojamas, tačiau skaitymo akcijos „Kalėdos su knyga“ prizams laimėti dalyviai bus renkami burtų keliu, o nominacijos skelbiamos remiantis bibliotekininkų turimais duomenimis apie Jūsų perskaitytas knygas. Skatiname dalyvauti akcijoje ir nepasiduoti slogiai nuotaikai!