Bibliotekoje – užsiėmimai su dronais

IMG 0909Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą vasarą vyksta užsiėmimai su bepilotėmis skraidyklėmis, įsigytomis vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“.

Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Liepos 18-osios popietę bibliotekos Vasaros kiemelyje vaikai susirinko į bepiločių skraidyklių užsiėmimus. Jie smagiai praleido laiką, kai kam šis užsiėmimas buvo pirmasis. Dalyviai supažindinti su saugumo instrukcijomis, dronų veikimo principais. Užsiėmimo metu pademonstruotas dronų pajungimo, pakilimo ir saugaus nusileidimo procesas, vaikams paaiškinta apie jų, kaip pilotų, atsakomybę naudojant dronus. Mokytasi ir filmuoti bei fotografuoti. Vieni kėlė dronus aukščiau, o kiti bandė jėgas žemesniame lygyje. Visi užsiėmimo dalyviai dronų veikimo principus greitai suprato ir nesklandumų nekilo. Džiugu buvo matyti besišypsančius vaikų veidus įgijus naujos patirties.
Užsiėmimų dalyviai, įsijungę į šias veiklas, prisideda prie jau ketvirtus metus inicijuojamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.