Bibliotekoje užvertos durys vasarai

Lelininku-stovykla-2Visą vasarą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko renginiai, kuriais buvo prisidedama prie jau trečius metus LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai”.

Šilutiškiai bibliotekininkai atostogaujantiems moksleiviams iš Šilutės, kitų Lietuvos miestų bei užsienio suteikė galimybę prasmingai praleisti atostogas. Jie rado gerą vietą įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais: dalyvavo užsiėmimuose su elektronikos konstruktorių rinkiniais; naudodamiesi Xbox kompiuterinių žaidimų konsole šoko, kopė į viršukalnes, žaidė boulingą; pasitikrino žinias prie interaktyvaus ekrano; žaidė tradicinius stalo bei lauko žaidimus, kt.

Iniciatyva pradėta birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, kuomet Šeimų parke vyko Lauko bibliotekėlės atidarymas. Jos metu vyko literatūrinė viktorina, už teisingai atsakytus klausimus apie knygas ir jų personažus dalyviai gavo dovanų. Knygų vaikams autorė Ignė Zarambaitė vedė kūrybines dirbtuves – iš vilnos mokė kurti kaukus, rinko jiems vardus.

Trečiadieniais vaikai rinkosi į kūrybinių užsiėmimų dirbtuvėles, kurių metu piešė, karpė, lipdė, gamino įvairius darbelius. Vyko iškylos į gamtą, kuriose visi skaitė pasirinktas pasakas sutiktiems praeiviams. Bibliotekos Vasaros kiemelyje surengtas vandens mūšis. Vyresnieji, perskaitę pasirinktą knygą, ant popieriaus tapė vasaros įspūdžius iš patikusio kūrinio. Mergaitėms, besidominčioms siuvimu, vyko siuvimo rankomis ir siuvamąja mašina pradžiamokslio užsiėmimai.

Ketvirtadienis buvo skirtas interaktyviųjų pramogų mėgėjams. Aktyvūs jų lankytojai – Šilutės socialinių paslaugų centro vykdomo projekto „Mes visur kartu” dalyviai. Jie mėgavosi interaktyviomis pramogomis, kiemelyje mokėsi valdyti bepilotes skraidykles, sužinojo, kaip naudotis elektroniniu LIBIS katalogu.

Vaikus ir paauglius į veiklas įtraukė itin patrauklus projektas – stovykla „Jaunieji genijai – menininkai”, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės. Stovyklos vadovai – nemėgstantys monotonijos, stovyklautojams surandantys vis naujų, įtraukiančių, šiuolaikinių edukacinių žanrų. Jos metu rengiamos ne tik kūrybiškumo pamokos, bet ir lavinama jų fizinė ištvermė. Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje vyksta kūno trenažai: raumenų tempimas, pratimai su kamuoliais, svarmenimis. Nė vienas teatro aktorius negali žengti į sceną neįvaldęs dėmesio koncentravimo, greičio ir erdvės pajautimo, kitų pratimų.

Lėlininkų projektas yra puiki galimybė atostogaujantiems vaikams ir jaunuoliams įdomiai ir kūrybiškai praleisti dalį vasaros atostogų. Didžiajai daliai vasarojančių vaikų mokamos vasaros stovyklos yra neprieinamos. Kasmet dalyvaudami viešosios bibliotekos organizuojamoje edukacinėje stovykloje jie kuria, susipažįsta su netikėčiausiomis lėlių teatro paslaptimis ir atradimais. Šios stovyklos metu dalyviai sužino, kad ši meno sritis yra nuolat auganti, besiplėtojanti ir unikali. Stovyklos vadovai su dalyviais dalinasi sukaupta profesine patirtimi, žiniomis, jaunatviška energija, netgi savo jausmais. Stovyklautojai noriai priima profesionalių vadovų pamokas. Bibliotekos knygose jie suranda kūrybinių minčių, herojus, kuriuos nori įprasminti savo darbuose, temas, randa savo komandos draugus, mokosi su jais kartu dirbti ir pasiekti rezultatą. Visos edukacinės stovyklos metu tvyro gera nuotaika, šiltas bendravimas, vyrauja susiklausymas, laisva ir tolerantiška atmosfera ne tik tarp stovyklautojų, bet ir tarp tėvelių, senelių.

Iniciatyvos metu vyko knygų skaitymai balsu, jų aptarimas, galvosūkių ir mįslių valandėlės, inscenizacijos su teatrinėmis lėlėmis.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo savanorė Vesta Šiaudvytytė, atvykusi iš Kauno, baigusi Kauno „Saulės” gimnaziją, dalyvaujanti projekte „Atrask save” ir pareiškusi norą savanoriauti mūsų bibliotekoje. Savanoriauja ir Šilutės miesto moksleiviai Ainoras Plotnikovas (Pirmoji gimnazija), Dovydas Macijauskas (Vydūno gimnazija).

Plačiai atvertos bibliotekos durys vasarai buvo užvertos rugsėjo 3 d., „Laisvalaikio pikniko” metu, kurio organizatoriai pasiūlė daug smagių pramogų. Atsisveikinome su vasara, tačiau pasitikome naują sezoną su jaunųjų bibliotekos lankytojų laukiančiomis įdomybėmis.