Bikavėnų vaikai tyrinėjo supantį pasaulį

Bikavėnų bibliotekos jaunieji lankytojai rinkosi į Įdomybių dieną „Tyrinėjimai ir bandymai“.

Vaikai atliko 8 įdomius bandymus.

Gausus būrys vaikų prigužėjo į biblioteką. Popietės metu jie atliko net aštuonis bandymus. Dalyviai sužinojo, kad sūriame vandenyje kiaušinis neskęsta, suprato, kokia nauda yra plauti rankytes, nes vaizdžiai pamatė, kaip nuo muilo pabėga bakterijos. Naudodami maistines medžiagas, sodą ir actą vaikai pripūtė balioną, o vaivorykštės spalvos buvo išgautos iš mėgstamų saldainių „Skittles“.

Pagaminta medūza, šviečianti lava, dramblių dantų pasta ir besiveržiantis spalvotas vulkanas, naudojant žvakę ir stiklainį iš vandens, nesušlapus pirštų ištraukta moneta.

Šie eksperimentai padeda vaikams lavinti pojūčius (regėjimą, lytėjimą, klausą), reakciją. Išmokstama ilgiau išlaikyti dėmesį, spręsti problemas, ugdomas sumanumas, kaupiama patirtis, mokomasi diskutuoti, samprotauti, stiprinamas kritinis mąstymas, pradedama geriau suvokti supantį pasaulį ir jame vykstančius reiškinius.

Užsiėmimo metu vaikai patyrė įvairių gerų emocijų: džiaugsmą, nuostabą, susidomėjimą, pasitenkinimą, pasididžiavimą. Buvo smagu matyti šypsenas jų veiduose. Paklausus, kuris bandymas labiausiai patiko, vaikai choru atsakė: „Visi“. Vadinasi, Įdomybių diena bibliotekoje pavyko.