Bitėnuose – tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis

Tarptautinis teatras – jungtinės Pietų Baltijos regiono kultūrinės dirbtuvės. / Organizatorių nuotr.XV tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” šiais metais startuos su netradiciniu projektu. Liepos 13 – 17 dienomis į nemokamus teatralizuotus koncertus Bitėnuose, Drevernos prieplaukoje, Klaipėdoje, Juodkrantėje ir Palangoje žiūrovus pakvies IN THEATRE: tarptautinis teatras – jungtinės Pietų Baltijos regiono kultūrinės dirbtuvės.

Keletą metų ieškotas kūrybinis sprendimas, kaip skirtingų tautų meninę patirtį sujungti vienoje teatro scenoje, gimė Lenkijos Elblongo A. Sveruk teatro direktoriui Miroslavui Siedleriui.

„Norėjau sukurti tokį projektą, kuriame kaimyninės šalys galėtų parodyti viena kitai nors dalį savo muzikinės kultūros”, – sakė IN THEATRE iniciatorius. Penkiolika atlikėjų iš Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos keletą mėnesių rinkosi į jungtines kultūrines dirbtuves, kurioje buvo siekiama kiekvienos šalies istoriją, kultūrą, kalbą ir kitus nacionalinius ypatumus perteikti atliekant šių kraštų dainas.

Projekto dalyvių nuomone, skirtingose šalyse vykstantys susitikimai ne tik padėjo pažinti kitataučius kaimynus, bet ir įsigilinti į save. IN THEATRE programoje skambančias trijų Pietų Baltijos regiono šalių melodijas galima pavadinti neoficialiais nacionaliniais himnais, kuriuos mintinai moka kone kiekvienas savo kraštą gerbiantis pilietis.

Bendri tarptautinio teatro dalyvių pasirodymai visą vasarą vyks penkiolikoje projekto koncertų skirtingose Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos vietose.

Penki pasirodymai liepos 13 -17 dienomis, XV tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” metu, žiūrovus pakvies į teatralizuotus pasirodymus Bitėnuose, Drevernos prieplaukoje, Klaipėdoje, Juodkrantėje ir Palangoje.

IN THEATRE koncertai (renginiai nemokami) vyks:

Liepos 13 d. / penktadienis / 19.00 val. – Bitėnai, M. Jankaus muziejaus parkas;

Liepos 14 d. / šeštadienis / 19.00 val. – Drevernos prieplauka (J.Gižo etnografinė sodyba);

Liepos 15 d. / sekmadienis / 19.00 val. – Klaipėda, Jūros vartai (Kruizinių laivų terminalas);

Liepos 16 d. / pirmadienis / 19.00 val. – Juodkrantė, L. Rėzos kultūros centro vasaros estrada;

Liepos 17 d. / antradienis / 18.00 val. – Palanga, Jūratės ir Kastyčio skveras.

Tarptautinis teatras – jungtinės Pietų Baltijos regiono kultūrinės dirbtuvės. Lenkija – Švedija – Lietuva

Projekto scenarijaus autorius: Andrzej Ozga (Lenkija).

Režisieriai: Mirostaw Siedler (Lenkija), Karina Novikovą (Lietuva), Jerker Fahlström (Švedija).

Aranžuočių autorius: Vladimiras Konstantinovas (Lietuva).

Scenografas: Robert Maksinen (Švedija).

Projekte dalyvauja atlikėjai: Alexander Sewruk’s, Theatre in Elbląg (Lenkija), The Foundation Fotevikens Maritime Center (Švedija), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (Lietuva).