Bliūdsukiškio ilgaamžiškumo paslaptis – medus ir artimųjų rūpestis

95metis is bliudsukiu„Senuoliu“ artimųjų vadinamas Petras JUCIUS iš Bliūdsukių kaimo šventė itin brandų jubiliejų – 95 metų. Ilgaamžį pasveikinti ir sveikatos palinkėti atvyko Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, socialinio darbo organizatorė Danguolė Liulaitienė.

 Vyras per savo gyvenimą užaugino 2 sūnus, 2 dukras, 7 anūkus ir 7 proanūkius. Vaikai prisimena, kai su tėvu vaikystėje vakarais melsdavosi ir dainuodavo dainas. Religingas bliūdsukiškis ir dabar nepraleidžia progos nueiti į bažnyčią, dalyvavo Šv. Petro atlaiduose.

P.Juciaus marti Lina pasakojo, kad „senuolis“ kilęs iš ilgaamžių šeimos – dauguma giminaičių perkopė 90 metų, tėvas sulaukė 98-erių. Šeimoje Juciai augo penki, bet dabar vienas Petras beliko. Šilutės krašte ir Bliūdsukių kaime vyras gyveno visą gyvenimą, dirbo kolūkio darbininku. Iš to paties kaimo ir žmoną susirado. Vedė sulaukęs 40 metų septyniolika metų jaunesnę merginą.

Dabar P.Jucius jau 23 metus našlauja, tačiau savo sodyboje tvarkosi vienas. Žvalus ilgaamžis ryte atsikelia ir, kaip pats sako, išeina „žygiuotis“ – ūkį apžiūrėti. Senolį vis aplanko ir kaimynė Danutė, o ūkį padeda sutvarkyti, remontu rūpinasi sūnus Audrius.

Asmenine gydytoja būtų galima pavadinti Petro dukterį Eleną, kuri dirba vienoje Klaipėdos ligoninėje ir nuolat stebi savo tėvo sveikatą. Pats vyras į medikus pirmą kartą kreipėsi tik sulaukęs 70-ies metų, kuomet susirgo rimta liga. Galima sakyti, kad ir tą ligą Petras pergyveno, nes jau 95-ąjį gimtadienį švenčia.

L.Jucienė svarsto, kad „senuolio“ ilgaamžiškumo paslaptis gali būti medus. „Tai mano duona“, – prisipažįsta Petras. Tos „duonos“ jis suvalgo apie 10 litrų per metus. Medus yra kasdienė jo maisto raciono dalis. Anksčiau vyras pats bitininkavo.

P.Jucius gyvenime niekada nerūkė, beveik nevartojo alkoholio, tą įdiegė ir savo vaikams.

„Jis pasižymi begaline meile savo tėvų žemei. Ja džiaugiasi nuo ryto iki vakaro. Sėslus, keliauti niekada nemėgo“, – ilgaamžio portretą piešė Lina. Niekur iš Bliūdsukių kaimo P.Jucius keltis nenori ir ten ruošiasi pragyventi visą savo likusį gyvenimą.