„Blizgės“ Rygoje sirgo už Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktines

blizges rygojeIlgai laukta kelionė pagaliau įvyko. Penktadienį Šilutės moterų futbolo klubo „Blizgės“ narės, laimėjusios Lietuvos futbolo federacijos surengtą video konkursą, išvyko į Rygą palaikyti Lietuvos vyrų futbolo rinktinę kovoje su latviais atrankos į 2014 m. pasaulio futbolo čempionatą Europos zonos G grupės rungtynėse.

Be to, merginos spėjo viename Rygos bare pažiūrėti Europos vyrų krepšinio čempionato transliaciją – Lietuvos ir Latvijos rinktinių kovą.

Planas neišdegė

„Blizgės“ jau 6 valandą ryto sėdėjo autobuse ir pradėjo kelionę į Rygą. Kodėl taip anksti? Todėl, kad joms Rygoje buvo žadėtas susitikimas su Lietuvos vyrų futbolo rinktine.

Deja, kelionei įpusėjus trenerė Giedrė Lukšaitė sulaukė skambučio iš LFF – pranešta, kad susitikimas neįvyks. Kodėl? Atsakymo nebuvo, tad merginos juokavo, kad turbūt vyrų rinktinės treneris Csaba Laszlo bijo, kad žaidėjai, išvydę šilutiškes, gali nebesusikaupti…

Žinoma, futbolininkės nuliūdo (vien dėl to susitikimo kėlėsi taip anksti), užtat turėjo progą pasigrožėti Rygos senamiesčiu.
Iki futbolo varžybų pradžios – 21 valandos – buvo daug laiko, tad merginos nusprendė susirasti vietą, kur galėtų pažiūrėti, kaip Europos čempionate krepšinį žaidžia Lietuvos vyrų rinktinė prieš latvius.

Ilgai ieškoti nereikėjo, nes Rygoje sutiko daug linksmai nusiteikusių, krepšinio rinktinės simbolika pasipuošusių lietuvaičių, kurie traukė į vieną Rygos viešbučio barą. Čia atmosfera buvo kaip Lietuvoje: daugybė lietuvių su tautine atributika, o latvius net pastebėti buvo sunku… Tiesa, jie sėdėjo patogiau nei lietuvaičiai, buvo rezervavę staliukus, bet ar tai svarbiausia?..

Netrukus ir „blizgės“ įsijungė į sirgalių būrį, visi, kaip broliai ir seserys, vos pelnius taškus mūsiškiams, glebėsčiavosi, mušė delnais su kaimynais. Emocijų buvo daug, linksmų, malonių bei užvedančių.

Po 2 kėlinių daug kas išskubėjo į futbolo varžybas. Ištikimi krepšinio fanai liko stebėti rungtynių iki galo, tarp jų – ir kelios „blizgės“.

Džiugu, kad krepšinio varžyboms pasibaigus, „blizgės“ galėjo išeiti iškėlusios galvą, nes Lietuva laimėjo. Beliko, kad ir futbole taip f4pasisektų.

To nebuvo patyrusios

Sparčiu žingsniu merginos, nešinos Lietuvos vėliava, skubėjo į futbolo varžybas, skanduodamos: „Mes – už Lietuvą!“. Praeiviai su šypsena palydėdavo linksmąsias fanes.

Po kelių sekundžių šilutiškes pasivijo didelis būrys skanduojančių žmonių – tai buvo kokie 300 Lietuvos futbolo fanų! Netrukus prie azartiškos kolonos prisijungė ir pačios. Pasak merginų, jausmas neįprastas ir įdomus: šiek tiek baisu, kad sutryps, bet tuo pačiu ir įdomu eiti kartu su tokia minia ir skanduoti „Lietuva!“.

Nebūtume lietuviai, jei neprisidirbtume svetur…

Kai didžiulis būrys aistruolių jau laukė prie įėjimo į stadioną, atsirado keli nekantruoliai, kurie ėmė lipti per uždarytus vartus. Už tokį išsišokimą į Lietuvos rinktinės gerbėjus apsaugininkai paleido ašarines dujas. Jų kliuvo ir mūsų merginoms. Išsikosčiojusios ir palaukusios, kol prasisklaidys dujų kamuolys, jos liko laukti prie vartų, kol bus įleistos.

Pagaliau – stadione. Jis – didelis, apšviestas, žiūrovų nemažai. Vyrų futbolo rinktinė mankštinasi, apšildo raumenis, o merginos nekantriai laukia rungtynių.

Pirmąjį kėlinį „Blizgės“ žiūrėjo ramiai, nedrįso emocingai šūkauti, bet antrajame emocijos liejosi per kraštus. Šaukė, pyko ant teisėjų už neteisingai skirtą geltoną kortelę ar neįskaitytą įvartį.

Pasak „blizgių“, jos liko patenkintos lietuvių žaidimu, nors mūsiškiai pralaimėjo latviams 1:2. „Krepšinį mes laimėjom, reik ir latviams kur nors duot išlošt“, – juokavo merginos.

Garsieji futbolo šalmai

Dvi MFK „Blizgės“ žaidėjos turėjo futbolo kamuolį simbolizuojančias kepuraites, kurios susilaukė didelio dėmesio. Dauguma Lietuvos sirgalių sakė, kad jos atrodo geriausiai pasiruošusios šioms rungtynėms.

Vieni prašė tas kepuraitės padovanoti, kiti – parduoti, bet šilutiškės nepasidavė ir išsaugojo savo kepuraites.

Pasibaigus rungtynėms merginos skubėjo išeiti iš stadiono kuo greičiau, kad nereikėtų judėti su visu „žmonių karavanu“, bet tai padaryti nepavyko. Apsaugininkai lietuvius prie vartų pralaikė gal pusvalandį, leisdami pirmiau išeiti šeimininkams latviams. Tas laukimas taip išvargino, o dar laukė ilga kelionė namo.

Susėdusios į autobusą „blizgės“ dalijosi įspūdžiais, rodė, ką nufotografavo… Atrodė, kad viskas, kas buvo blogiausia – ašarinės dujos, laukimas už vartų – jau praeityje, bet ne… Muitinės sargai užsimanė patikrinti būtent šilutiškių autobusą. Dar pusvalandis – pasienyje ir vėl į kelią. Šilutė pasiekta 6 valandą ryto – po 24 valandų nuotykių ir aistrų.

MFK „Blizgės“ dėkingos savo vairuotojui už kantrybę, LFF – už galimybę išvysti rungtynes gyvai bei, žinoma, visiems už jų filmuką balsavusiems žmonėms, nes tik jų dėka jos laimėjo konkursą bei šią pilną įspūdžių kelionę.