„Blizgės“ sublizgėjo kovoje su Lietuvos čempionais

gelyte merginosKovo pradžioje susibūrusi Šilutės merginų futbolo komanda „Blizgės“ šturmu veržiasi į futbolo pasaulį. Vos kelis kartus pasitreniravusios merginos surengė debiutines rungtynes, kuriose pasiryžo išbandyti jėgas su stipriais varžovais – su buvusiais Lietuvos mažojo futbolo čempionais FK „Šilutė-98“ jaunaisiais futbolininkais.

Neįprastą ir labai linksmą mačą laimėjo patirtis – ne vienerius metus besitreniruojantys keturiolikmečiai. Bet „Blizgės“ nė kiek nenusiminė – kaip tik gavo tiek energijos užtaiso, kad vėl laukia nesulaukia treniruočių.

Naujosios komandos sutikimas futbolo aikštelėje futbolininkėms sukėlė šypsenas: muzika groja, žiūrovai mojuoja ir vis šaukia „Blizgės, pavarykit“…
suolis giedres merginos
„Žiūrėkime į tai kaip į pramogą“, – kvietė merginas komandos kapitonė Giedrė Lukšaitė, sklaidydama jų nerimą. Futbolininkes paragino aikštelėje atiduoti visas jėgas.

„Jei merginos padarys nors po vieną gražų perdavima, taip kaip mokėmės treniruotėse, tai jau bus pasiekimas“, – prieš varžybas sakė futbolo treneris Rimas Čeliauskas. Tačiau jos padarė daugiau ir įmušė ne vieną įvartį.

Kad pažaistų kiekviena iš 21 futbolininkės, merginos keisdavosi ketvertais maždaug kas 5 minutes. Merginoms dar trūksta įgūdžių, žaidimo technikos, kartais nesupranta, kur kuri turi stovėti, bet matėsi, kad jos įsimylėjo šį žaidimą ir aikštelėje labai stengiasi.

„Blizgės“ dar neturi vartininkės, tad joms vaikinų komandos treneris Svajūnas Česnulis paskolino savo vartininką Dalių Mockų. Jis daug prisidėjo prie „Blizgių“ sublizgėjimo, per pertrauką atliko trenerio vaidmenį, aiškino, ko jis nori iš futbolininkių aikštelėje.

Valandą trukusios dviejų kėlinių rungtynės praėjo sklandžiai, be traumų. Buvo ir įvarčių, kuriuos pelnė abi komandos (nors vaikinai – daugiau). Po rungtynių futbolininkės pabrėžė, jog vaikinai buvo tikri salės džentelmenai, nes praleisdavo merginas į priekį. Dėl to jos yra labai dėkingos.

Smagu, kad visos sportininkės žaidė aikštelėje bei prisidėjo prie smagaus žaidimo: Martina Pužaitė, Greta Klumbytė, Evelina Jonušaitė, Agnė Sakalienė, Monika Razmaitė, Raminta Girdžiūnaitė, Šarūnė Rupainytė, Ingrida Slavickaitė, Gintarė Ratkevičiūtė, Lina Žalgevičiūtė, Vladislava Skopaitė, Kornelija Ivonaitė, Ieva Dulkytė, Greta Srugytė, Morta Gečaitė, Greta Tirūnaitė, Julija Kojalytė, Giedrė Lukšaitė, Fausta Bagdonaitė, Indrė Taliūtė, Simona Pužaitė.
visos merginos
Atskiro paminėjimo vertas emocingas „Blizgių“ įvarčio ritualas. Po kiekvieno įvarčio merginos išbėgdavo į aikštelę, apkabindavo viena kitą ir šokdavo unikalų laimės šokį. Žiūrovai šį reginį įvertino audringomis ovacijomis. Žiūrovų, palaikančių debiutantes „Blizges“ tikrai netrūko.

Po pirmųjų rungtynių komandos kapitonė G.Lukšaitė sakė, jog dabar pirmiausia merginos bus suskirstytos į dvi grupes pagal amžių, nes visoms treniruotis vienoje salėje jau trūksta vietos.

Nors merginų daug, bet laukiama ir naujų narių. Juolab kad atšilus orams treniruotės vyks lauke – Šilutės stadione, kur žmonių telpa daug daugiau nei sporto salėje.

„Blizgės“ dėkoja, kad jas labai palaiko VšĮ „Šilutės sportas“ vadybininkas Romualdas Taršauskas – leidžia naudotis sporto sale ir reikalingu inventoriumi.