„Blizgių“ kaklus puošia pirmieji medaliai (foto)

blizgesŠilutės merginų futbolo komandos „Blizgės“ kapitonė Giedrė Lukšaitė, paklaususi savo bendraminčių, ar norėtų dalyvauti draugiškame merginų futbolo turnyre, išgirdo tvirtą TAIP.

Praėjusį šeštadienį Kaune surengtame turnyre „Pavasario taurė 2012“ dalyvavo Kauno LSMU (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto), dvi Vilniaus – „JL Stars Dream Team“ ir „JL Stars“ bei Šilutės MFK „Blizgės“ komandos.

Mūsų merginos iškovojo bronzos medalius.

Pirmąkart rungtyniavo su merginomis

Šis turnyras šilutiškėms, besitreniruojančioms tik porą mėnesių, – pirmos tikros varžybos, kur susitiko su labiau patyrusiomis moterų komandomis.

Prieš tai „Blizgės“ kelis kartus rungtyniavo tik su jaunaisiais Šilutės sporto mokyklos futbolininkais. Futbolininkės treniravosi sporto salėje ir kelis kartus jau spėjo išbandyti drėgnoką Šilutės stadiono aikštę. Tad Kauno futbolo akademijos dirbtinės žolės danga paliko joms didelį įspūdį – jei tokia būtų Šilutėje, noras sportuoti būtų dar didesnis.

Komandų „LSMU“ ir „JL Stars Dream Team“ žaidimas buvo įdomus ir apylygis – rungtynės baigėsi rezultatu 2:2. Nors „LSMU“ komandai trūko vienos žaidėjos (buvo žaidžiama aštuonetais), bet juk tai – draugiškas turnyras, tad mielai iš gausaus „blizgučių“ būrio šilutiškės viena po kitos talkino būsimosioms medikėms.

Šilutės „Blizgių“ debiutas buvo su Vilniaus „JL Stars“ futbolininkėmis. Šio draugiško susitikimo rezultatas buvo 4:2 – „Blizgėms“ nepavyko įveikti varžovių.

Tačiau labai gerai pradėti sportinę karjerą nuo draugiškų turnyrų, nes varžovės (tiesa, taip vadinti merginas net nesiverčia liežuvis) aikštelėje itin draugiškos, saugo viena kitą nuo traumų, su šypsena palydi ir kamuolio praradimus, ir nedidelius susidūrimus, ir net kartu džiaugiasi konkurenčių įvarčiais.

Dvi labiau patyrusios komandos – „JL Stars“ ir LSMU – lakstė po futbolo aikštę su tokiu malonumu, lyg bėgiotų prekybos centre per išpardavimus. Šis susitikimas baigėsi „JL Stars“ pergale: jos įspyrė du įvarčius, o į savo vartus nepraleido nė vieno.

Atgavusios kvapą šilutiškės vėl buvo pasiruošusios kovoti – šįkart su Vilniaus „JL Stars Dream Team“. Susitikimo rezultatas – 0:5. Tikriausiai, pagalvosite, va kaip vilnietės sutriuškino šilutiškes, bet, pasak merginų, prieš tokią stiprią komandą pralaimėti 0:5 yra normalu. Šilutiškės džiaugėsi, kad varžovėms pavyko įspirti tik 5 įvarčius, o ne daugiau. Tad ašarų dėl tokio sutriuškinimo nebuvo, „blizgės“, kaip į krantą iššokusios žuvytės, krito ant žemės, patenkintos ilsėjosi bei bandė atgauti kvapą.

Kova dėl medaliųblizges 1

Dėl trečios vietos medalių kovoti susitiko LSMU ir „Blizgės“. Šilutiškės suvokė, kad jei pavyks laimėti prieš šias varžoves, jos pirmą kartą savo trumpo gyvavimo istorijoje iškovotų taurę bei medalius. Tad merginos žaidė su dviguba jėga, didžiuliu užsispyrimu bei karštomis emocijomis.

Vartininkė Ingrida Slavickaitė puikiai atrėmė varžovių spyrius. Puolėjos atkakliai puolė varžovių vartus, gynėjos gynėsi nepriekaištingai. Ir teisėjai sušvilpus, kad rungtynės baigtos, „Blizgės“ negalėjo patikėti – pergalė 1:0!

Taip aukštai šokinėjančių jų dar niekas nėra matęs!

Trečios vietos „Pavasario taurė 2012“ ir medaliai atiteko nesenai susibūrusiai Šilutės MFK „Blizgės“ komandai (Morta Gečaitė, Arimantė Momėnaitė, Greta Srugytė, Evelina Jonušaitė, Šarūnė Rupainytė, Ingrida Slavickaitė, Martina Pužaitė, Gintarė Ratkevičiūtė, Raminta Girdžiūnaitė, Giedrė Lukšaitė, Agnė Sakalienė, Simona Pužaitė, Indrė Taliūtė, Marija Tamulytė bei joms tądien talkinančiam, trenerio pareigas laikinai einančiam Andriui Sudeikiui).

Nugalėtoja paaiškėjo po baudinių

Susitikimas tarp nė vieno pralaimėjimo nepatyrusios „JL Stars Dream Team“ ir „JL Stars“ ekipų baigėsi lygiosiomis 0:0. Teko spirti 9 metrų baudinius. Po jų išaiškėjo, kad pergale ir pirmąja vieta džiaugtis turi teisę „JL Stars Dream Team“.

Žaidėjos apdovanotos ir asmeniškai: geriausia vartininkė pripažinta Simona Knataitytė (LSMU), geriausia gynėja – Aistė Brazauskaitė („JL Stars“), geriausia saugė – Rita Oksaitė (LSMU), geriausia puolėja – G.Srugytė (MFK „Blizgės“), rezultatyviausia žaidėja – Ignė Zarambaitė („JL Stars Dream Team“).

Po turnyro „Blizgių“ kapitonė G.Lukšaitė negailėjo pagyrų savo komandai, didžiavosi kiekviena žaidėja. Merginos džiaugėsi smagiu turnyru bei svetingomis varžovėmis ir ketina birželį surengti merginų futbolo turnyrą Šilutėje.

Daugiau nuotraukų – facebook-icon