Boksininkams gegužė – aukso mėnuo

boksasGegužės mėnuo Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko auklėtiniams buvo auksinis. Iš dviejų tarptautinių turnyrų boksininkai parsivežė 6 aukso bei vieną sidabro medalius, o vienas šilutiškis pripažintas techniškiausiu boksininku.

Treneris vis dar negali atsidžiaugti, kad jo auklėtiniams teko dalyvauti kokio profesionalaus lygio turnyruose.

Trys auksiniai vyrukai

Gegužės 7-10 dienomis Marijampolės Sūduvos sporto centro salėje vyko 5-asis Zigmo Katiliaus tarptautinis bokso turnyras, kuriame dalyvavo 60 boksininkų iš trijų valstybių. Jėgas ringe išbandė vieni stipriausių Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos atstovai.
Turnyre dalyvavo keturi Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Trims iš jų pavyko laimėti auksą, vienam – sidabrą.

Rusnės pagrindinėje mokykloje besimokantis Julius Pečkys pirmąją kovą laimėjo prieš Aurimą Palsį iš Marijampolės, antroje susitiko su kauniečiu Emiliu Aleksandravičiumi. Įveikęs ir šį varžovą finale susitiko su Marijampolės atstovu Donatu Baravyku, kuriam pavyko tądien būti pranašesniam už mūsiškį. Juliui atiteko sidabras.

Traksėdiškis Lukas Petrauskas, įveikęs pirmą varžovą – Mateusz Gavecki (Lenkija), ringe susitiko su kauniečiu Aisčiu Matijošaičiu. Laimėjęs ir šią kovą, finale pirštines surėmė su  Igor Gaponiuk (Lenkija). Šią kovą Lukas irgi baigė sėkmingai ir džiaugėsi čempiono vardu.

Šilutiškis gimnazistas Vytautas Balsys tapo čempionu įveikęs  Viktorą Andziulį iš Marijampolės ir Julių Jonušą iš Kretingos.
Komandos draugas Edvinas Puplauskas buvo stipresnis už alytiškį Mantą Aurylą bei marijampolietį Karolį Kamičaitį, tad ir Edvinui atiteko aukso medalis.

Trys dalyviai – trys čempionai

Kaune gegužės 21-23 dienomis vyko 2-asis tarptautinis jaunių ir jaunimo bokso turnyras treneriui Viliui Buikai atminti. Jame dalyvavo sportininkai iš Estijos, Latvijos, Airijos, Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Į šį turnyrą išvyko trys šilutiškiai ir visi parsivežė aukso medalius.

Vytautas Balsys turėjo boksuotis svorio kategorijoje iki 70 kg., bet tokio svorio varžovų nebuvo, tad jam teko kovoti su 5 kg daugiau sveriančiais varžovais – 75 kg svorio kategorija.

Bet tai nesutrukdė Vytautui įrodyti, kad jis – lyderis savo sporto šakoje. Įveikęs visus tris varžovus: Karolį Vutensą (Kėdainiai), Alois Makarov (Estija) ir Harį Habibuliną (Kaunas), Vytautas nusipelnė aukso medalio.

Pamariškis Robertas Jokulys svorio kategorijoje iki 80 kg taip pat iškovojo čempiono vardą bei aukso medalį. Jis įveikė kaunietį Adrijų Aleksandravičių ir kėdainiškį Povilą Šniukštą.

Edvinas Puplauskas 64 kg svorio kategorijoje nugalėjo Saulių Chačatrian (Kaunas), antroji kova taip pat baigėsi mūsiškio pergale prieš vilnietį Miroslav Karpovič. Finale Edvinas buvo pranašesnis prieš Haroldą Globetans (Alytus) ir pasipuošė aukso medaliu. Negana to, E.Puplauskas buvo pripažintas ir techniškiausiu turnyro boksininku.

Komandinėje įskaitoje iš 13 komandų Šilutės boksininkai iškovojo I vietą.

Pasak trenerio V.Murausko, abu turnyrai buvo aukšto lygio. Marijampolėje vykusiame turnyre taures gavo I ir II vietas užėmę boksininkai.

Kaune vykęs turnyras taip pat paliko neišdildomą įspūdį, pasak V.Murausko, seniai buvo tekę dalyvauti tokiame įspūdingame renginyje. Varžybos buvo aukščiausio lygio, finalinės kovos vyko lauke, ant Nemuno kranto, prie senosios pilies.  Boksininkai apdovanoti taurėmis bei įvairiais prizais. Pagerbti ir sportininkai, ir jų treneriai bei teisėjai.