Boksininkas E.Petrauskas: „Būtų didelė garbė atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse”

cempionas petrauskas murauskas 1pLietuvos boksininkai šiandien, penktadienį, baigia stovyklą Kijeve, kur beveik dvi savaites rengėsi olimpiniam atrankos turnyrui. Tiesiai iš Ukrainos sostinės Lietuvos boksininkai vyks į Turkiją, kur balandžio 13-22 d. Trabzone vyks kova dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes.

Olimpiniame atrankos turnyre kovos penki lietuviai – Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 56 kg), Evaldas Petrauskas (iki 60 kg), Vladimiras Milevskis (iki 75 kg), Daugirdas Šemiotas (iki 81 kg) ir Vitalijus Subačius (virš 91 kg).

E.Skurdelis ir E.Petrauskas savo svorio kategorijose kovos dėl likusių keturių kelialapių į Londoną, V.Subačius ir V.Milevskis – dėl dviejų, o D.Šemiotas – trijų.

Lietuvos boksininkai jau turi vieną kelialapį į Londono olimpines žaidynes. Vietą olimpiadoje užsitikritino pasaulio čempionato prizininku pernai tapęs Egidijus Kavaliauskas.

Atkakliai kelialapio į Londono olimpiadą sieks dvidešimtmetis E.Petrauskas. Jaunimo olimpinis čempionas tikina esąs pasirengęs suaugusiųjų žaidynėms.

“Stovykla Kijeve – viena geriausių, kuriose esu dalyvavęs. Jos nauda – labai didelė, jaučiu, kad esu pajėgus kovoti su bet kurios šalies sportininku, esu kupinas jėgų.

Ši stovykla daug ko mane išmokė. Dabartinę savo sportinę formą vertinu teigiamai. Jaučiuosi greitas bei vikrus ringe. Mes pasiekėme tokį lygį, kokį su rinktinės treneriu Vladimiru Bajevu ir buvome suplanavę šioje stovykloje“, – teigė E. Petrauskas.

Stovykloje Kijeve daugiausia dėmesio buvo skiriama greičiui ir ištvermei.

“Pirmoji treniruotė prasideda pusę aštuonių ryte ir trunka apie pusantros valandos. Apšilimui bėgame krosą, po to vyksta darbas pagal trenerio nurodymus. Daug dėmesio skiriame greičiui, smūgiuojame į maišus.

Po rytinės treniruotės – poilsis. Vakarinė treniruotė prasideda ketvirtą valandą. Nuo rytinės ji skiriasi tuo, kad daugiau dėmesio skiriam “šparingams”, boksuojamės su kitų valstybių boksininkais.

Pirmomis dienomis stovykloje boksavomės 8 raundus po 3 minutes, dabar krūviai mažesni”, – apie kasdienį sportininko gyvenimą pasakoja E.Petrauskas.

2010 m pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių čempionu tapes E.Petrauskas sutinka, kad būsimi jo varžovai olimpiniame atrankos turnyre turi daugiau patirties.

“Didžiausias varžovų pranašumas su kuriuo susiduriu suaugusiųjų ringe – jų patirtis. Lengvų pasivaikščiojimų čia nebūna, dažnai tenka suremti pirštines su tituluotais kovotojais. Mes, jaunesni bandome tai kompensuoti savo energija, demonstruodami stiprią valią. Pripažinsiu, tai dažnai pasiteisina.

Lengvų kovų Trabzone nesitikiu. Visų šalių sportininkai atkakliai ruošėsi šiam turnyrui. Galima tikėtis ir daug staigmenų, ne visada lyderiai pateisina lūkesčius.

Daug varžovų, su kuriais teko susidurti jaunimo amžiaus grupėje, jau turi iškovoję kelialapius į Londono olimpiadą, bet bus ir tokių, su kuriais gali tekti susigrumti atrankos turnyre”, – sako E.Petrauskas.

boksopasaulis.lt