Boksininkas E.Petrauskas iškovojo Lietuvai antrąjį kelialapį į Londono olimpines žaidynes

petrauskasAntrąją pergalę Turkijoje vykstančiame Europos zonos olimpiniame bokso atrankos turnyre iškovojo traksėdiškis Evaldas Petrauskas.

Antradienį svorio kategorijos iki 60 kg (27 dalyviai – 4 kelialapiai) aštuntfinalyje lietuvis 13:8 (4:2, 4:4, 5:2) nugalėjo slovaką Tomašą Vano ir pateko į ketvirtfinalį.

Trečiadienį lemiamoje dvikovoje dėl kelialapio į Londono olimpiadą E.Petrauskas susitiks su Airijos vicečempionu Davidu Oliveriu Joyce’u, kuris aštuntfinalyje 22:14 (7:6, 8:4, 7:4) nugalėjo vokietį Arturą Brilą.

Antradienį vakare Edgaras Skurdelis svorio kategorijos iki 56 kg (22 dalyviai – 4 kelialapiai) aštuntfinalyje surems pirštines su 2010 metų Europos pirmenybių prizininku baltarusiu Sergejumi Kunicynu.

Kovą dėl kelialapio į olimpiadą tęs ir Vitalijus Subačius, kuris svorio kategorijos virš 91 kg (20 dalyvių – 2 kelialapiai) ketvirtfinalyje išmėgins jėgas su devyniolikmečiu Turkijos boksininku Erhanu Muhammedu Aci.

Pirmąsias kovas atrankos turnyre Turkijoje pralaimėjo ir iš varžybų jau pasitraukė 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Daugirdas Šemiotas bei Vladimiras Milevskis.

Lietuvos boksininkai jau turį vieną olimpietį – Londone boksuosis praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Egidijus Kavaliauskas (69 kg).

Olimpiniame atrankos turnyre Trabzone 196 atletai iš 36 Senojo žemyno valstybių kovoja dėl 26-ių kelialapių į Londono olimpines žaidynes.