Boksininkas E.Petrauskas pergalingai pradėjo atranką į olimpines žaidynes

petrauskasSekmadienį Trabzone (Turkija) prasidėjo Europos zonos paskutinis bokso olimpinis atrankos turnyras, kuriame dalyvauja 196 atletų iš 43 Senojo žemyno valstybių.

Pergalingai turnyrą pradėjo Evaldas Petrauskas (60 kg – 27 dalyvių). Lengvo svorio kategorijoje, pirmoje kovoje, lietuvis 24:10 nugalėjo ispaną Ericą Pambanį ir antradienį aštuntfinalyje susitiks su Tomasu Vano iš Slovakijos, kuris 15:13 pranoko kaimyninės Lenkijos atstovą Dawidą Michelusą.

„Ispanas buvo greitas, panašaus stiliaus kaip ir mano, kovotojas.  Jo tikslas buvo kaip įmanoma daugiau suduoti smūgių iš distancijos, su kuo mes manau puikiai susitvarkėme. Vertinu savo pasirodymą teigiamai, įgyvendinau visus trenerių nurodymus, jaučiuosi pasitikintis savimi”, – sakė E.Petrauskas.

„Esu labai patenkintas E.Petrausko kova. Jis pateisino visus lūkesčius, netgi viršijo. Ericas Pambanis – kubietis neseniai gavęs Ispanijos pilietybę, buvo itin neparankus, agresyvus kaip būdinga šios šalies kovotojams varžovas, tačiau Evaldas puikiai susidorojo su užduotimi. Rytoj mūsų laukia slovako iššūkis.

Tomas Vano – gerai tiek man, tiek Evaldui pažįstamas varžovas. Kartu jie dalyvavo Eurolygos bokso varžybose. Skirtumas tik tas, kad mūsiškis boksavosi svorio kategorijoje iki 64 kg, o Tomas iki 60 kg. Mūsų galimybes vertinu teigiamai, tikiu, kad galime kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų”, – kalbėjo V. Bajevas.

Sekmadienį vakarinėse kovose nepasisekė Daugirdui Šemiotai, kuris pussunkio (81 kg – 28 dalyvių) svorio kategorijos  dvikovoje 8:14 nusileido moldavui Victorui Cotiujanschii.

„Labai apmaudu, kad pralaimėjo D.Šemiotas, varžovas tikrai buvo įveikiamas. Atrodo supratome kaip reikia pravesti kovą, parinkome reikiamą taktiką, tačiau viskas klostėsi ne taip, kaip norėtųsi. Galbūt psichologinis momentas pakišo koją”, – sakė V. Bajevas.

Be E.Petrausko ir D.Šemiotos turnyre dalyvauja dar trys Lietuvos boksininkai. Šį vakarą Vladimiras Milevskis (75 kg – 18 dalyvių) surems pirštines su gruzinu 2011 metų Europos čempionato bronzos medalininku Jaba Khositashvili, Vitalijaus Subačiaus (+ 91 kg – 20 dalyvių) varžovu bus taip pat Gruzijos bokso mokyklos atstovas Miheil Bakhtidze, praėjusiose Senojo žemyno pirmenybėse taip pat iškovojęs bronzos medalį.

„Kaip mes juokaujame su kitais treneriais, šiandien įvyks Lietuva – Gruzija mačas (šypsosi). Visi Gruzijos bokso mokyklos atstovai pasižymi agresyvumu, tad lengva nebus V.Milevskio galimybes vertinu 50/50.

Vladimiras truputį sirguliavo, svorio metimas taip pat pareikalavo savo. Daug vilčių teikia V.Subačius, kurio sportinė forma – itin gera. Vitalijui tai paskutinė galimybė patekti į olimpiadą, tad visi puikiai suvokiame šių varžybų svarbą. Tikiu, kad jam pasiseks”, – pridūrė V. Bajevas.

Penktasis Lietuvos atstovas į ringą kops antradienį: devyniolikametis Edgaras Skurdelis (56 kg – 22 dalyvių) boksuosis su 2010 metų Europos pirmenybių prizininku Sergejumi Kunitsynu iš Baltarusijos.

Turnyras vyksta pagal Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) taisykles (3 raundai po 3 minutes +1 minutės pertrauka tarp raundų).

Lietuvos boksininkai jau turi vieną kelialapį į Londono olimpines žaidynes. Vietą olimpiadoje užsitikrino pasaulio čempionato prizininku pernai tapęs Egidijus Kavaliauskas.

boksopasaulis.lt