Boksininkui Vytautui Balsiui lygių nebuvo

boksas balsysKlaipėdoje pasibaigusiame 8-ajame tarptautiniame bokso turnyre „Gintarinė pirštinė“ lygių neturėjo šilutiškis Vytautas Balsys. Tradiciniame turnyre dalyvavo 47 boksininkai iš Rusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir žinoma Lietuvos.

Įdomu tai, kad šis turnyras vyko ne Kauno Žalgirio sporto rūmuose, kaip visada, o Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Boksininkai visas tris dienas boksavosi ringe po atviru dangumi.

Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtinis V.Balsys, gavęs kvietimą dalyvauti šiame tarptautiniame turnyre, visų lūkesčius pateisino.

Pirmoje kovoje jis kovojo su Estijos atstovu ir varžovą pasiuntė į du nokdaunus. Venbalsiu teisėjų sprendimu, pergalė pripažinta Vytautui.

Antroje kovoje V.Balsys ringe po atviru dangumi susitiko su latviu. Kadangi latviai neturėjo jaunių boksininko iki 66 kg, tad su mūsiškiu į ringą stojo suaugusiųjų grupei priklausantis Latvijos atstovas. Ir šioje kovoje teisėjai vienbalsiai pripažino V.Balsio pranašumą.

Paklausus trenerio V.Murausko, kas būtų buvę, jei šią kovą Vytautas būtų pralaimėjęs, jis atsakė: „Mes žinojome, kad jis ją laimės“. Tad įveikęs antrąjį varžovą Šilutės sporto mokyklos auklėtinis stojo į finalinį ringą.

Pasak daugumos, viename gražiausių finalo mūšių šilutiškis dar kartą įrodė, kad kvietimą dalyvauti „Gintarinėje pirštinėje“ gavo ne be reikalo. Jis, vienas perspektyviausių jaunųjų šalies boksininkų, taškais pranoko kaimyninės Lenkijos atstovą Cezarį Lagunioneką ir tapo čempionu.