Briuselyje įvyko seminaras Lietuvos savivaldybių specialistams

savivaldybe seminaras briuselyjeVasario 13-14 d. Briuselyje vyko seminaras Lietuvos savivaldybių administracijų specialistams, dirbantiems su Europos Sąjungos (ES) finansuojamais projektais.

Tai Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) inicijuotas ir Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje organizuotas renginys, į kurį buvo atrinkta 20 specialistų iš skirtingų Lietuvos savivaldybių.

Pasak LSA direktorės Romos Žakaitienės, šio seminaro tikslas yra padėti Lietuvos savivaldybių specialistams kuo geriau pasirengti būsimiems ES struktūrinės politikos po 2013 m. pokyčiams, kad ateinančiu finansiniu periodu savivaldybės galėtų kuo efektyviau pasinaudoti ES finansinės paramos suteiktomis galimybėmis.

„Nors Briuselyje šiuo metu vis dar vyksta derybos dėl būsimos finansinės perspektyvos turinio, norėjome, kad Lietuvos savivaldybių administracijų specialistai, dirbantys su ES finansinės paramos mechanizmais, tiesiogiai susitiktų su paramos modelių kūrėjais bei iš pirmų lūpų išgirstų apie svarbiausius galimus pokyčius“, – sakė LSA direktorė.

Per dvi seminaro dienas Briuselyje dalyviai išklausė dešimties specialistų iš Europos Komisijos, Lietuvos nuolatinės atstovybės ES bei LSA Briuselio atstovybės pranešimus, susitiko su EK nariu Algirdu Šemeta bei apsilankė ES Regionų komitete.

Seminare dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Benkunskienė.