Būkite atsargūs: ko vairuotojams reikėtų nepamiršti žiemą?

Gatves vis dažniau padengia plikledis, o temperatūra krenta žemiau nulio. Kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai, kad jaustumėtės saugūs? Specialistai sako, kad pakeisti vasarines padangas į žiemines ir apžiūrėti stabdžių būklę tikrai neužtenka. Reikėtų nepamiršti patikrinti visus automobilio eksploatacinius skysčius.

Langų skystį reikėtų rinktis pagal metų laikus

Vairuotojai dažniausiai investuoja į automobilio geras padangas, žibintus ar valytuvus, tačiau blogas matomumas pro priekinį lango stiklą gali būti labai pavojingas. Kokybiškas langų skystis ne tik apsaugos langus nuo purvo ir lietaus, bet ir užtikrins geresnį matomumą ir saugesnę kelionę automobiliu.

Jeigu žiemos metu naudosite vasarinį skystį, jis ne tik gali užšalti, bet ir pridaryti žalos automobiliui. Dažniausiai automobilių priežiūrai skirtų skysčių talpos yra plastikinės. Užšalę skysčiai plečiasi, dėl šios priežasties atsiranda rizika, kad talpa įskils. Laiku nepakeistas vasarinis langų ploviklis į žieminį, sušąlą į ledą ir suskaldo langų skysčio talpą. Todėl specialistai ragina laiku pasirūpinti langų skysčiu žiemai.

 Nepamirškite patikrinti aušinimo skystį

Atėjus žiemai vairuotojams reikėtų neužmiršti pasirūpinti tinkamu aušinimo skysčio lygiu savo automobilyje. To nepadarę, vairuotojai ne tik rizikuoja nepajudėti iš vietos, bet ir pridaryti savo automobiliui žalos.

Visų pirma, dėl per mažo aušinimo skysčio lygio gali perkaisti variklis. Jei aušinimo skystis užšals, yra tikimybė, kad suskaldys variklio bloką, galvutę ir radiatorių. Dėl šių priežasčių vairuotojams vos tik pamačius, kad lauke pliusas keičia minusą, reikėtų suskubti apžiūrėti aušinimo skysčio kiekį. Specialistai rekomenduoja aušinimo skystį automobilyje keisti kas dvejus metus.

Langų rasojimas – dažna problema žiema

Gana dažna ir nemaloni problema, tai – automobilių stiklų rasojimas. Ši problema ypatingai opi tampa žiemą, kai ant stiklų susikaupusi drėgmė virsta ledu. Tokiu atveju tenka grandyti ne tik išorinę, bet ir vidinę stiklų pusę, šerkšnas krenta ant panelės, tuomet virsta vandeniu ir taip viskas sukasi ratu. Kiekvienas vairuotojas, kuris tai patiria žiemą, žino, jog tai menkas malonumas.

Specialistai pataria dėl šios problemos naudoti langų skystį nuo rasojimo. Langų skystis nuo rasojimo puiki priemonė panaikinti ne tik langų rasojimą, bet ir dulkes. Ši priemonė padengtam paviršiui suteikia antistatinį efektą, kurio dėka ženkliai sumažėja ne tik rasojimas, bet ir apdulkėjimas.

Nenaudokite ledo gremžtukų

Nors ir labai kokybišku gremžtuku valote ledą nuo automobilio stiklo, tačiau gremžtukas vis tiek braižo stiklą. Po kurio laiko galite pastebėti, kad priekinis stiklas bus nebe toks skaidrus, ypač pašvietus saulei. Vietoj gremžtuko pabandykite naudoti specialų skystį, kuris lengvai nutirpdo ledą nuo transporto priemonės langų.

Žiemą nepamirškite prižiūrėti automobilio durelių. Vairuotojams rekomenduojama pasirūpinti specialiu purškiamuoju skysčiu arba silikonu. Jais reikėtų patepti durų spyneles ir sandarinimo gumas.

Jeigu norite apsaugoti savo automobilį nuo purvo žiemos metu, jį reikėtų nuplauti ir padengti vašku. Tokiu būdu purvas nepateks net į mažiausius automobilio įtrūkimus. Tačiau nepamirškite, kad šaltuoju sezonu, nuplovus transporto priemonę, svarbu nepamiršti patepti durų ir bagažinės sandarinimo gumų purškiamuoju skysčiu ar silikonu. Šie skysčiai apsaugos minėtas jautrias vietas nuo prišalimo.