Bus naujų stovėjimo aikštelių ir pėsčiųjų perėjų

RINKIMU 1Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstyti keli prašymai: Švėkšnos pedagogai ir Pagrynių gyventojai norėtų, kad jų miesteliuose atsirastų daugiau iškilių pėsčiųjų perėjų, Šilutės sodų bendrijos „Klevas“ sodininkai prašo sodų teritorijoje dar labiau riboti greitį, o Darbininkų kvartalo gyventojai ir toliau reiškia pretenzijas dėl kaimynystės su obuolių sulčių spaudėju Albinu Cibausku.

Naujos automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas Cintjoniškių gatvėje irgi gavo komisijos palaiminimą.

Bus dar viena aikštelė automobiliams

Komisijos posėdyje dalyvavo Šilutės Jaunimo alėjos 7 ir 9 namų gyventojai, kurie pasakojo apie šių namų gyventojų vargus. Ypač siaurus kiemus turintys Jaunimo alėjos namai sausakimšai prigrūsti gyventojų automobilių. Blogiausia būna turgaus dienomis, kuomet į kiekvieną laisvesnį tarpelį savo automobilius dar sukaišioja ir į turgų suvažiavę žmonės. Tada gyventojams tampa nebeįmanoma nei praeiti, nei pravažiuoti.

Nemažai čia gyvenančių žmonių savo automobilius nakčiai palikdavo kitoje gatvės pusėje esančioje „Norfos“ prekybos centro aikštelėje. Čia kokį tarpelį rasdavo ir atvažiavusieji į turgų. Tačiau prasidėjus šio centro remontui aikštelę užėmė statybininkai, tad vietos automobiliams ir čia nebeliko.

Daugiabučių gyventojai prašo leidimo automobilių stovėjimo aikštelę įrengti šalia jų namų esančioje žaliojoje vejoje. Jie jau surinko ir 51 proc. kaimynų parašų. Vietos greta namų lyg ir yra, toje vietoje kol kas auga tik keli medžiai.

Saugaus eismo komisijos nariai pastebėjo, jog tokios aikštelės įrengimas smarkiai padidintų pėsčiųjų srautus per Cintjoniškių gatvę, taigi gali padaugėti avarijų.

Tačiau mieste taip trūksta vietos automobiliams statyti, tad nauja aikštelė labai reikalinga. Juo labiau kad ją įrengti įsipareigoja patys gyventojai ir priešingoje gatvės pusėje dirbantys verslininkai. Savivaldybės lėšų jie neprašo.

Saugaus eismo komisija pritarė šiam verslininkų ir gyventojų prašymui, tad netrukus turėtų prasidėti naujos aikštelės projektavimas.

Sodininkai drausmina „skraiduolius“

Pritarta sodų bendrijos „Klevas“ sodininkų pageidavimui jų sodų teritorijoje važiavimo greitį apriboti iki 20-ties kilometrų per valandą. Sodininkai tikisi, kad čia dideliais greičiais važinėjančius „skraiduolius“ baus policija.

O Švėkšnos pedagogams, prašantiems Liepų aikštėje, ties autobusų sustojimo vieta, ir Vilkėno gatvėje, ties evangelikų bažnyčia, įrengti iškilias pėsčiųjų perėjas, teks kreiptis į „Klaipėdos regiono kelius“. Kelininkų tarnybos Šilutėje vadovas Algirdas Jakubauskas sakė, jog tuomet bus sudaryta komisija, kuri įvertins eismo srautus minėtose vietose ir spręs, reikia tokių kalnelių ar ne.

Pagrynių gyventojai prašo įrengti pėsčiųjų perėjas prie autobusų stotelės ir Pavasario gatvės. Komisijos nariai pritaria, kad mokinių srautai Pagryniuose tikrai dideli, todėl reikėtų bent vienos perėjos.

Vėl piktinasi A.Cibausko kaimynai

Saugaus eismo komisijai seniai žinomi Darbininkų kvartalo gyventojų, gyvenančių greta Jazminų skresgatvyje sulčių spaudimo įmonėlę įsirengusio Albino Cibausko, skundai. Tokius skundus komisijai tenka nagrinėti po kelis kartus kasmet, paskutinį kartą – rugpjūčio mėnesį.

Nepatenkinta tuomet gautu atsakymu į komisiją vėl kreipėsi Kovo g. 4 gyvenanti Birutė Dapšienė. Moteris rašo negalinti kada panorėjusi išvažiuoti iš savo kiemo, mat Jazminų skersgatvis nuolat pilnas sultis spausti atvažiavusių šilutiškių automobilių.

„Prašome kuo skubiau apsvarstyti susidariusią padėtį, nes mes daugiau nebekentėsime“, – pabaigoje griežtai tvirtina B.Dapšienė.

Komisijos nariai prisiminė, kad B.Dapšienės sklypas kažkada buvo tiesiog pertvertas ir dabar naudojamas kaip du sklypai.

Rugpjūtį moteriai buvo nurodyta parengti projektą, kuriame būtų numatytas ir antrasis įvažiavimas į jos kiemą – ne iš probleminio Jazminų skresgatvio, bet iš Kovo gatvės. Tokio projekto moteris nepateikė iki šiol, tad, Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo Arvydo Bielskio nuomone, jai belieka atsakyti tą patį, kas jau buvo atsakyta prieš pusantro mėnesio. Tik turint projektą jos prašymas bus svarstomas iš naujo.