Būsimieji kirpėjai ir kosmetikės stažavosi Vokietijoje

turizmo mokyklos stazuotes drezdeno nagu saloneŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla šiais metais koordinuoja ir vykdo Europos sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos finansuojamą tarptautinį Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Praktika Saksonijoje“ (Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0685).

Šio projekto partneriai yra Šilutės žemės ūkio mokykla, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla bei Tauragės profesinio rengimo centras. Projektas skirtas kirpėjo ir kosmetiko specialybės besimokančių mokinių profesinei kvalifikacijai tobulinti.
Pernai lapkričio mėnesį vykusioje stažuotėje Vokietijoje dalyvavo 14 merginų.

Projekto dalyvius priėmusi organizacija „Wisamar Bildungsgesellschaft mbH“ pasirūpino, kad kirpėjo ir kosmetiko specialybės besimokančios merginos per dvi stažuotės savaites įgytų kuo daugiau praktinės patirties.

Daugiausia laiko projekto dalyvės praleido Bitterfelde, August von Parseval profesinėje mokykloje, atlikdamos praktiką kartu su kirpėjo bei kosmetiko specialybės besimokančiais vokiečių mokiniais. Visi kartu jie mokėsi makiažo, manikiūro, masažo subtilybių, susipažino su naujomis medžiagomis ir priemonėmis. Taip pat moksleiviai patobulino anglų ir vokiečių kalbos įgūdžius, mokėsi prisitaikyti prie naujų sąlygų, naujos aplinkos.

Merginos patirties sėmėsi ir Bitterfeldo grožio salonuose, kur buvo supažindintos su naujausiais produktais, įranga ir technologijomis, darbo aplinka ir etika. Stažuotės metu jos galėjo ne tik pamatyti, bet ir praktiškai išbandyti naujas kosmetikos, makiažo ir manikiūro priemones ir būdus.

Mokykloje buvo organizuotas Berlyne gaminamos prabangios, ekologiškos ir Vokietijoje labai populiarios bei visame pasaulyje žinomos kosmetikos „Babor“ pristatymas. Renginio metu firmos „Babor“ atstovė supažindino su dekoratyvinės kosmetikos asortimentu, o vėliau merginos galėjo pačios šią kosmetiką išbandyti. Į renginį atvykusi firmos atstovė negailėjo patarimų, pati pademonstravo, kaip daryti makiažą ir išgauti „padūmavusių akių“ efektą.
turizmo mokyklos stazuotes mokytoja barbara
Stažuotės metu merginoms taip pat buvo organizuota išvyka į Drezdeno nagų saloną „Dresden ABC Nail company“. Čia jos stebėjo manikiūrininkų ir grožio specialistų mokymo procesą, susipažino su moderniomis manikiūro technologijomis. Jos taip pat aplankė Bad Duben SPA kompleksą, kur stebėjo ir pačios išbandė kūno grožio procedūras.

Laisvalaikiu projekto dalyvės aplankė Vokietijos sostinę Berlyną, nepaprasto grožio miestą Drezdeną, Leipcigą, kur palaidotas garsusis kompozitorius J.S.Bachas, apsilankė žymiausiame Bitterfeldo rekreaciniame objekte prie Gotzsche ežero, bendravo su vietos jaunimu.

Projektas ir lietuvaičių vizitas sulaukė didžiulio vietinės žiniasklaidos dėmesio: stebėti bendrų dviejų šalių jaunuolių užsiėmimų atvyko ir regioninė televizija, ir spaudos atstovai. Vizitu besirūpinanti August von Parseval Bitterfeld profesinės mokyklos mokytoja Karmen Bothe jiems perteikė ne tik profesinius projekto tikslus, bet ir puikią bendrą nuotaiką bei atmosferą. Informacija operatyviai buvo pademonstruota per televiziją ir išspausdinta laikraštyje.

Stažuotės metu užsimezgęs ryšys tarp projekte dalyvavusių Lietuvos ir Vokietijos profesinių mokyklų buvo pratęstas 10 profesijos mokytojų iš Bitterfeld August von Parseval profesinės mokyklos vizitu Šilutėje ir Klaipėdoje lapkričio pabaigoje.

Būsimųjų kosmetikių ir kirpėjų stažuotė Vokietijoje – tai realizuota galimybė įgyti neįkainojamos praktinės patirties ir socialinių įgūdžių, patobulinti užsienio kalbos gebėjimus ir susipažinti su profesine etika Vokietijoje. Tai neabejotinai padės pradedant bei vykdant savo profesinę veiklą grožio paslaugų srityje.