Būsimieji medikai ruošiasi studijoms

busimieji medikaiŠilutės pirmojoje gimnazijoje veikianti Jaunojo mediko mokykla – viena iš intensyvaus profesinio veiklinimo formų, sulaukianti vis didesnio mokinių ir visuomenės susidomėjimo. Šiais mokslo metais jau įvyko du užsiėmimai, juose dalyvavo 19 mokinių iš Šilutės pirmosios gimnazijos ir Kintų vidurinės mokyklos.

Pirmąjį užsiėmimą vedė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. Išsiaiškinome gimnazistų lūkesčius, tikslus ir galimybes juos įgyvendinti, aptarėme praėjusių metų nuveiktus darbus ir suplanavome Jaunojo mediko mokyklos veiklą šiems metams. Džiugu, jog būsimieji medikai turi galimybę ne tik bendrauti su įvairių sričių medikais, stebėti jų darbą, bet patys mokytis suteikti pirmąją pagalbą, įgyti slaugos pradžiamokslio pagrindus.

Antrasis užsiėmimas buvo skirtas ir teoriniams dalykams – mokiniai susipažino su reikalavimais, kuriuos turėtų žinoti būsimasis biomedicinos srities studentas, ir praktinei studijų pusei – apie studijas pasakojo Šilutės ligoninės audito skyriaus vadovas Marius Bartkus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (Kauno medicinos universiteto) absolventas. Jis neabejoja Jaunojo mediko mokyklos veiklos prasme ir nuoširdžiai ją palaiko.

Rudens atostogų metu mokinių laukė pirmasis rimtas savęs išbandymas – chirurgų praktinio darbo stebėsena operacinėse.