Būsimieji pirmokai rodė savo šaunumą

PirmokaiGegužės 8-ąją lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ jau vienuoliktąjį kartą aidėjo tradicinė kas dvejus metus rengiama šventė – konkursas būsimiesiems pirmokams „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“. Renginyje dalyvavo 12 priešmokyklinukų ir jų auklėtojos iš Šilutės, Rusnės, Vainuto, Kintų, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Juknaičių.

Konkursu „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“ siekiama skatinti vaikų meninės saviraiškos poreikį, lavinti kūrybiškumą, skatinti pasitikėjimą savo gebėjimais, suteikti džiugių emocijų. Šiemet renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Tai patvirtino ir Trispalvės vėliavos akcentais bei Gedimino pilies dekoracija papuošta salė.

Reginį meile savo tėvynei apgaubė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ etnografinės grupės pasirodymas. Dėl to vėliau į sceną lipantiems konkurso dalyviams buvo daug drąsiau ir jaukiau. Šiemet, kitaip nei ankstesniais metais, konkurse šaunumą demonstravo ir savo švietimo įstaigai atstovavo ne iš kelių būsimųjų pirmokų sudarytos komandos, bet po vieną vaiką. Džiugu, kad savo mažuosius auklėtinius palaikyti atvykusios auklėtojos net padėjo jiems prisistatyti, ne viena jų kartu su ugdytiniais lipo ant scenos.

Pristatydami priešmokyklinukai atliko dainas apie Lietuvą, deklamavo eiles apie mylimą šalį, kalbėjo šišioniškių tarme, iš paruoštų detalių dėliojo gimtojo krašto paveikslą, pasakojo padavimus apie gimtųjų vietų pavadinimų atsiradimą. Konkurso dalyviams buvo pateikta ir ypatinga užduotis – jie turėjo užpildyti specialiai pagamintų knygelių lapus – skaičiuoti, spalvinti, sudėlioti dėlionę.

Konkurso eigą stebėjo nešališka komisija: Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė, „Gintarėlio“ tėvų komiteto atstovė Renata Dotienė, Žibų pradinės ir Pamario pagrindinės mokyklos mokytojos Genutė Dirmontienė bei Daiva Žygaitienė ir „Šilutės naujienų“ korespondentė Saulina Grinčinaitienė. Išrinkti vieną „šauniausiąjį“ buvo neįmanoma, tad nugalėtojais tapo visi konkurse dalyvavę ir žiniomis dar labiau praturtėję vaikai.

Renginį vainikavo bendra visų dalyvių daina apie Lietuvą ir padėkos raštai. Specialių dovanėlių – knygų vaikams – padovanojo Švietimo skyrius.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.