Būsimieji verslininkai stažavosi užsienyje

zum stazuotes europasBaigiantis mokslo metams 4 savaičių tarptautinio Leonardo da Vinci mobilumo projekto „Smulkus verslas ir kaimo turizmo vadyba“ stažuotę Graikijoje, Kretos saloje, Rethymno mieste atliko 10 Šilutės žemės ūkio mokyklos smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinių. Kartu su jais stažuotėje dalyvavo ir projekto partnerės – Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos tos pačios specialybės moksleiviai.

Kiek anksčiau tokią pat stažuotę 14 moksleivių grupė atliko Italijoje, Čelano mieste.

Šį projektą koordinavo Šilutės ŽŪM, o priimantieji partneriai, rūpinęsi stažuotės tikslų įgyvendinimu ir eiga užsienyje, buvo organizacija KEA VOKATIONAL DEVELOPMENT CENTRE Graikijoje ir Agenzia per la Mobilita e la Formazione Internacionale AMFI Italijoje.

Projekto tikslas – sudaryti galimybes būsimiesiems verslininkams įgyti patirties ir įgūdžių verslo organizavimo bei kaimo turizmo srityje. Būtent todėl mokykla ieškojo priimančiųjų partnerių tose ES šalyse ir jų regionuose, kur yra palankiausios sąlygos plėtoti smulkųjį verslą.

Jaunuoliai iš Lietuvos dirbo viešbučiuose, kavinėse ir restoranuose, suvenyrų parduotuvėse, informaciniuose turizmo centruose ir kitur, todėl įgyta patirtis yra įvairi ir naudinga. Stažuotės metu jie susipažino su smulkiojo verslo subtilybėmis, kasdieniniu darbu, pagilino per 3 mokymosi metus įgytas žinias, įgijo naujų kompetencijų.

Projektą visiškai finansavo Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija, visiems stažuotės dalyviams buvo apmokėtos kelionės, draudimo, pragyvenimo išlaidos. Jiems organizuota ir kultūrinė programa, o Italijoje stažuotę atlikusiems moksleiviams – ir italų kalbos kursai.

Lietuvoje lankosi nemažai turistų iš Italijos, tad šios kalbos pagrindai neabejotinai pravers verslo pasaulio darbuotojams.
Stažuotojai, prieš išvykdami į Graikiją, tobulino savo anglų kalbos įgūdžius papildomose pamokose.

Būsimieji verslininkai iš stažuočių sugrįžo įgiję naujų žinių ir įgūdžių ir labiau pasitikintys savo jėgomis. Jie puikiai išlaikė kvalifikacijos egzaminus ir paliko mokyklą nešini ne tik profesinio mokymo diplomais, bet ir Europass dokumentais. Tai yra visoje ES naudojami bendrieji dokumentai, pateikiantys išsamią informaciją apie išsilavinimą, profesinį pasirengimą, turimas kompetencijas ir įgūdžius.

Kitais mokslo metais Šilutės žemės ūkio mokykloje bus vykdomi net 5 Švietimo mainų paramos fondo bei Europos Komisijos finansuojami tarptautiniai projektai. Vieną koordinuos pati Šilutės ŽŪM, keturiuose mokykla dalyvaus kaip dalyvius siunčiantis partneris. ES šalyse – Italijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Estijoje ir kt. savo kvalifikaciją tobulins 14 moksleivių ir 15 darbuotojų.