Būsimųjų architektų praktikos rezultatas – senųjų pastatų brėžiniai

architekturiniai matavimaiPraėjusią savaitę ties Taikos g. 15, Vydūno g. 1, Kalinausko g. 6 bei Liepų g. 7 pastatais praeivius stebino neįprasti vaizdai. Įvairiomis kartimis, meškerėmis, virvelėmis, kopėčiomis apsiginklavę jaunuoliai matavo senuosius Šilutės statinius.

architekturiniaiVienuolika Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros I kurso studentų Šilutėje atliko praktiką. Pasak VGTU Architektūros fakulteto mokslo prodekanės, dr. doc. Eglės Navickienės, studentų atlikti architektūriniai pastatų matavimai naudingi visiems. Darydami brėžinius studentai mokosi, o Savivaldybė, pakvietusi studentus čia padirbėti, padės senųjų pastatų savininkams. Jie gaus brėžinius, kurie būtini rengiant pastatų remonto projektus.

„Sugalvojome, kad reikia padėti gyventojams, kurie nori tvarkyti savo namus, o achitektūriniai matavimai daug kainuoja. Šiuo atveju studentų atlikti brėžiniai žmonėms nieko nekainuos. Savivaldybė, pasirašydama sutartį su VGTU ir pasikviesdama praktikantus, tikėjosi apčiuopiamo ir visiems naudingo rezultato“, – teigia Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė.

Praėjusią savaitę vilniečiai matavo keturis kultūros paveldo objektus: išmatuoti dviejų pastatų fasadai ir vidus, o kitų dviejų – tik išorė.

Iš įvairių miestų kilusius studentus stebino senoji Šilutės architektūra. Jie sakė atradę čia tikrų architektūrinių perlų. „Labai džiaugiamės Šilutės krašto išskirtinumu, svetingumu, žmonių nuoširdumu“, – sakė su draugais Taikos g. 15 namą matuojanti Aurelija Daugėlaitė.

Nė vienas iš praktikantų anksčiau čia nėra buvęs ir atvažiuodami čia tikėjosi išvysti nykų provincijos miestelį. Tačiau atvykę nuomonę pakeitė. Jaunuoliai stebėjosi, kad čia išsaugota daug istorinių pastatų, nepagadintų tarybinės kultūros.

„Akivaizdi vokiškos kultūros įtaka. Visi pastatai profesionaliai pastatyti – kaip iš vadovėlio, o miestiečiai labai myli ir gerbia savo paveldą“, – įspūdžiais apie Šilutės kraštą dalijosi docentė.

Ji džiaugėsi ne tik maloniu bendradarbiavimu su Savivaldybe, bet ir šiltu šilutiškių priėmimu. Pastatų gyventojai maloniai padėjo atliekant matavimo darbus. Savivaldybės atstovų iniciatyva, svečiams buvo suorganizuotos pažintinės ekskursijos po Rusnę, Šilutės dvarą bei Katyčius.

Savivaldybės atstovai patenkinti studentų atliktu darbu ir tikisi, kad panašią veiklą pavyks įgyvendinti ir kitąmet.