Būsimuosius pirmokus subūrė konkursas „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“

DSCN6663Balandžio 16 d. lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ šurmuliavo gausybė miesto ir rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų. Jau net devintus metus rengiamas gražus rajoninis konkursas – šventė „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“ kvietė savo kūrybiškumą, pasitikėjimą bei gebėjimus pademonstruoti pačius vyriausiuosius vaikų darželių ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinius – būsimuosius pirmokus.DSCN6660

Konkursas – šventė vyko dviem etapais: priešpiet tarpusavyje varžėsi miesto, o vėliau – rajono seniūnijų būsimieji pirmokai. Iš viso dalyvavo 14 komandų, kurias sudarė po tris vaikučius. Beje, jaunuosius dalyvius atlydėjusios auklėtojos negalėjo jiems padėti ir konkursą stebėjo sėdėdamos tolėliau.

Viso renginio metu mažiesiems jaudulį bei įtampą įveikti padėjo linksmasis Buratinas su Raudonkepuraite (lopšelio – darželio „Gintarėlis“ muzikos mokytoja Danguolė Čeliauskienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Vilkienė). Šie pasakų herojai ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams padovanojo daug muzikos, dainų ir gražių emocijų.

Pirmoji užduotis, kurią priešmokyklinukai parengė iš anksto, buvo prisistatymas. Vėliau komandos sugebėjimus demonstravo, įveikdamos gimtosios kalbos, loginio mąstymo ir kūrybines užduotis: rašė, skaičiavo, piešė geometrines figūras, jas spalvino ir klijavo, sukurdamos meninius paveikslėlius. Na, o per pertraukėles dalyviai mankštinosi ir šoko.

Dovanoms išimčių nebuvo

Be abejonės, ne tik dalyviams, bet ir vertinimo komisijai teko gana stiprus išbandymas. Jau prisistatymų metu komandos išsiskyrė savo originalumu, pabrėžiančiu ugdymo įstaigą, kuriai atstovavo.

Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet nebuvo išskirta nė viena komanda, nes, pasak konkurso organizatorių, visi dalyviai kūrybingi, sumanūs bei savaip išskirtiniai.

Konkurse dalyvavusioms komandoms Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė įteikė padėkos raštus ir dovanėles – flomasterius, na, o saldžiuosius DSCN6662prizus padovanojo rėmėjai: UAB „Molupis“, „Žemaitijos pienas“ ir „Valdvera“.

Laukia jubiliejinė šventė

Po šventės kalbinta viena iš organizatorių –  Šilutės lopšelio – darželio „Gintarėlis“ direktorė Stefanija Petkienė sakė, kad kitais metais konkursas „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“ minės savo dešimtmetį, tad jau dabar brandinamos mintys surengti didelę šventę ne tik būsimų pirmokėlių komandoms, bet į vieną vietą sukviesti visus rajono būsimuosius pirmokus.

Priminsime, kad šiuo konkursu – švente palaikomas ir puoselėjamas vaiko orumas, pasitikėjimas savimi, savo sugebėjimais, padedama atsiskleisti, taip pat lavinamas vaikų kūrybiškumas, meninės saviraiškos poreikis. Na, o pats svarbiausias šio renginio tikslas – suteikti vaikams teigiamų emocijų bei džiaugsmo.

Visų šių jausmų saulėtą balandžio dieną lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ buvo tikrai nemažai, būsimiesiems pirmokams šilta šventė atmintyje išliks ilgam.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!