Buto sprogimą išgyvenusi rusniškė pasitiko 95-erių jubiliejų!

Sausio 31-ają rusniškė Zinaida Jakavičienė šventė 95-ių metų jubiliejų. Artimųjų ir seniūnijos darbuotojų sveikinimus ilgaamžė priėmė pasipuošusi ir spinduliuodama gerą nuotaiką, nors visai neseniai senolei teko patirti itin skaudžią nelaimę – ji neteko namų.

2020-jų metų pavasarį visą rajoną ir Lietuvą sukrėtė žinia iš Rusnės – čia viename iš daugiabučių nugriaudėjo galingas sprogimas. Smūgio banga buvo tokia stipri, kad sugriovė ne tik butą, bet griuvėsiais pavertė ir visą laiptinę. Buvo kilusi rimta grėsmė, kad grįžti į savo namus negalės ir kitų butų gyventojai.

Nuo smūgio bangos kambaryje, netoli moters lovos stovėjusi spinta pasviro ir krisdama vos neprispaudė senolės. Laimei, moteris nebuvo sužalota, bet labai išsigando.

Dėl šios nelaimės ir sveikatos problemų šiuo metu garbaus amžiaus moteris gyvena Juknaičiuose su dukros šeima. Tad gimtadienį ji šventė apsupta artimiausių žmonių.

Zinaidos dukra Rasa pasakoja, kad mama gimtadienio labai laukė ir kasdien klausinėjo, kokia gi šiandien diena vis kartodama: „Man bus 95 metai“.

Išaušus gimtadienio rytui Zinaida pasipuošė suknele ir su artimaisiais stebėjo savo anūkės Guodos iš grupės „Be U“ pasirodymą Eurovizijos atrankoje. Nuo pat vaikystės Guoda su močiute turėjo itin stiprų ryšį. Dukra pasakoja, jog močiutė anūkės pasirodymą stebėjo su pasididžiavimu.
Gimtadienio dieną Zinaida taip pat sulaukė Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės sveikinimo.

Z. Jakavičienė visą savo gyvenimą dirbo pradinių klasių mokytoja, daugiausia metų ji atidavė darbui Rusnės specialiojoje mokykloje. Taip pat Zinaida nuo pat jaunystės buvo aktyvi visuomeniniame gyvenime ir turėjo nemažai pomėgių: statė spektaklius, darė įvairius rankdarbius, nėrė, lydimo technika kūrė kilimus.

Nors ilgaamžės gyvenimas nelepino ir darbų buvo daug, dukra Rasa pasakoja, jog mama sveikata nesiskundžia: vis dar gerai vaikšto ir sugeba savimi pasirūpinti, tik regėjimas ir klausa jau šiek tiek susilpnėjo.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.