Buvęs KASP karininkas turi parako – iškovojo sidabrą ir bronzą

Savaitgalį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko paskutinės žiemos sezono nacionalinės varžybos – Lietuvos veteranų uždarų patalpų čempionatas. Šilutės rajono garbę gynė ventiškis, buvęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopos vadas Romas Škadauskas.

Ventiškis R. Škadauskas (antras iš dešinės) Lietuvos veteranų uždarų patalpų čempionate iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Bėgiojantį senjorą Šilutėje pamatysi nedažnai. Gražuolės Šyšos parko prieigose, dažniau matomos senjorės, vaikštančios su šiaurietiškomis lazdomis. Tačiau čia galima pamatyti ir besimėgaujantį bėgimu į atsargą išėjusį Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopos vadą, kapitoną Romą Škadauską.

Romą sutinkame ne tik bėgantį, bet lipantį ant garbės pakylos Šilalėje, Tauragėje, Palangoje, Gargžduose, Klaipėdoje ar Mažeikiuose. O tam reikia nuolat ruoštis.

Pagal nuostatus meistrų varžybose galėjo dalyvauti sportininkai nuo 35 metų. Varžybos gana įdomios, nes rezultatą lemia pasiektas rezultatas padaugintas iš amžiaus koeficiento.
Lietuvos veteranų uždarų patalpų čempionate R. Škadauskas startavo 1000 ir 3000 metrų bėgimuose. Pirmoje distancijoje (1000 m) atbėgo antras – 02:47,27 (realus laikas – 03:21,85), o 3000 bėgime buvo trečias – 09:44, 25 (11:24,10). Čempionais tapo vilniečiai Petras Pranckūnas ir Evaldas Martinka.

Pasak R. Škadausko, bėgimas jam pirmiausia sveikatos šaltinis. Nuolatinis bėgimas tapo kasdienine būtinybe, kuri teikia gerą savijautą, galimybę pabūti vienumoje.

„Bėgimas įgauna vis didesnį pagreitį Lietuvoje. Mūsų jaunieji rajono bėgikai garsina Šilutę visoje Lietuvoje, tai trenerių nuopelnas. Mes, bėgimo veteranai, dar esame ir norime prisidėti prie rajono garsinimo. Mes propaguojame bėgimą, sveiką gyvenseną, pasidaliname savo patirtimi su jaunimu. Visi norim būti sveiki ir gražūs – tai būkim. Sportuoti – tai atrasti save, nenustoti tobulėti, džiaugtis, juoktis. Sportas man ir darbas, ir laisvalaikis. Ir tuo gyvenime mėgaujuosi“, sakė R. Škadauskas.