COVID-19 serga virš 100 rajono mokinių ir mokytojų, ilginamos rudens atostogos

Kasmetinės moksleivių rudens atostogos šiemet ilginamos dviem dienomis, - taip nutarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Atostogauti išėję lapkričio 3 dieną į mokyklas mokiniai sugrįš ne lapkričio 8 dieną, kaip buvo numatyta anksčiau, bet lapkričio 10-ąją.

Pixabay nuotr.

Šilutės rajone nuotoliniu būdu mokosi nedaug klasių, o iš viso sergančių mokinių ir mokytojų prieš savaitę buvo virš 100.

„Pasitarę su sveikatos specialistais ir ekspertais, Sveikatos apsaugos ministerija, siūlome pratęsti mokinių rudens atostogas dviem dienoms, – tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam COVID-19 virusinės ligos periodui, tai yra septynioms dienoms“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Septynių dienų atokvėpis po švenčių ir dvi dienas pratęsiamos atostogos, ministrės nuomone, nebūsiąs didelis praradimas ugdymui ir tai būtų optimaliausias sprendimas šiuo metu. „Pagrindinis tikslas – vaikai klasėse“, – sakė J. Šiugždinienė.

Per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis namuose, užsikrėtusieji jau paaiškės, tad liga nebūtų pernešta į mokyklas.

Tuo pačiu, siekiant apriboti kontaktų skaičių nutarta, kad ir neformalaus vaikų švietimo užsiėmimai iki 12 dienos vyktų nuotoliniu būdu. Jeigu neįmanoma veiklos vykdyti nuotoliniu būdu, tokios veiklos tuo laiku būtų visai stabdomos.

Pranešama, kad sergančių vaikų skaičiai Lietuvoje yra maždaug trečdalis kiekvienos dienos naujų atvejų.

Šilutės Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė sakė, jog prieš savaitę rajono mokyklose iš viso buvo priskaičiuojama šiek tiek virš 100 COVID-19 sergančių mokinių ir mokytojų.

Šiuo metu dėl COVID-19 protrūkio nuotoliniu būdu ugdoma Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėse mokyklose po vieną klasę. Nuotolinis ugdymas šiose klasėse tęsis iki rudens atostogų. Visi kiti mokiniai mokosi kontaktiniu būdu, prevenciškai testuojami.

Praeitos savaitės duomenimis, sutinka testuotis 2672 mokiniai, (iš viso rajone mokosi 4394 mokiniai). Planuojama prieš išeinant į atostogas mokiniams išdalinti greitųjų antigenų testus, kad jie testuotis galėtų ir namuose.