COVID-19: židinys Šilutės medicinos įstaigoje, uždraudžiami renginiai

Šilutės mieste registruotas koronaviruso židinys, su kuriuo siejami 4 atvejai. Virusas įsimetė į „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų centrą, tarp susirgusiųjų yra gydytojų (ketvirtadienio duomenimis). Sergančiųjų COVID-19 skaičius Šilutės rajone šoktelėjo iki 11.

Koronavirusas jau įsisuko ir į Šilutės medikų gretas.

Siekiant suvaldyti karščiuojančių pacientų srautus Šilutėje jau atskirose patalpose bus atidaryta Karščiavimo klinika, jos funkcijas kaip ir karantino metu koordinuos Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).

Nuo pirmadienio rajone bus uždrausti visi renginiai, tiek uždarose patalpose, tiek lauke.

Per dieną Šilutėje – 5 atvejai

Trečiadienio parą Lietuvoje buvo nustatytas rekordinis skaičius susirgimų – 255. Galima sakyti, kad Šilutėje per vieną dieną registruotas rekordinis susirgimų skaičius buvo antradienio parą (spalio 12 d.) – 5 atvejai. Trečiadienio parą registruotas dar 1 naujas atvejis. Iš viso Šilutės rajone serga 11 žmonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė patvirtino kalbas, kad koronavirusas išplito šeimos gydytojų centre „Sveikatos darna“. Susirgo trys darbuotojai ir vieno darbuotojo šeimos narys.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinta 6760 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 3635 asmenys, 2983 – pasveiko. Šilutės rajone iš viso patvirtinti 25 atvejai, 15 žmonių jau pasveiko. Mūsų rajone mirties atvejų nuo koronavirso nebuvo.

Karščiavimo klinika veiks atskirose patalpose

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Karščiavimo klinika Šilutėje nebuvo uždaryta, tik jos funkciją buvo perėmęs ligoninės Priėmimo skyrius. Karščiuojantys ligoniai įeidavo pro atskirą įėjimą, medikai juos priimdavo pagal atskirą schemą. Priminsime, kad karantino metu klinika veikė PSPC patalpose.

Šiuo rudens metu į Šilutės ligoninę kreipiasi vis daugiau karščiuojančių ligonių, kuriuos siunčia šeimos gydytojai. Siekiant suvaldyti didėjančius pacientų srautus ir žvelgiant į ateitį, artimiausiu metu Karščiavimo klinika pradės darbą atskirose patalpose. Klinikos veiklą ir vėl koordinuos pirminio lygio gydymo įstaiga – Šilutės PSPC.

Ligoninė yra gavusi mobilų rentgeno aparatą, juo leis naudotis klinikai. Karščiavimo klinika turėtų pradėti veikti artimiausiu metu, kai tik bus paruoštos patalpos.

Pastaruoju metu padaugėjo ir sergančių vaikų. V. Šileikis pasidžiaugė, kad visu pajėgumu dirba Vaikų ligų skyrius. Tėvai dėkingi medikams, kurie gerai atlieka savo darbą.

V. Šileikis atskleidė, kad kol kas susirgimų Šilutės ligoninės medikų tarpe nėra. Tačiau, anot vyr. gydytojo, patranka gali bet kada iššauti, nes kovojama su priešu, kurio niekas nemato. Nerimą kelią situacija Raseinių, Plungės ligoninėse.

Ligoninės pacientų V. Šileikis prašo kantrybės, supratingumo.
„Norime suteikti paslaugas ir planines operacijas, planines procedūras. Žmonėms reikia suteikti pagalbą, bet tą reikia daryti saugiai. Ir kad pacientai būtų saugūs, ir medikai“, – sakė jis.

Nuo pirmadienio draudžiami renginiai

Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis patvirtino kalbas, kad nuo pirmadienio savivaldybėje uždraudžiami renginiai tiek uždarose, tiek atvirose patalpose. Visos įstaigos, mokyklos, darželiai buvo perspėtos laikytis SAM reikalavimų, naudoti apsaugos priemones. Darbuotojai perspėti laikytis saugaus atstumo.

„Geriau apsisaugoti, negu paskui ieškoti iš kur kas atėjo. Kuo anksčiau imsimės apsaugos priemonių, tuo geriau bus“, – „Šilutės naujienoms“ sakė V. Pozingis.

Šiuo metu dauguma posėdžių Savivaldybėje vyksta nuotoliniu būdu, nes serga vienas Tarybos narys, keli yra izoliacijoje.