D.Dulkys profesionalo karjerą pradės „Lietuvos ryto“ komandoje

Po mėnesio D.Dulkys pradės treniruote su pirmąja savo profesionalia ekipa Vilniaus „Lietuvos rytu“. / M.Kulbio (bc.lrytas.lt) nuotr.Olimpiniame atrankos turnyre Venesueloje Lietuvos rinktinei atstovavęs Deividas Dulkys sudarė dvejų metų sutartį ir galimybę pratęsti kontraktą trečiam sezonui su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, informuoja oficiali komandos svetainė.

Tai išskirtinė vasara D.Dulkiui, kai svarbūs įvykiai veja vienas kitą. Po septynerių metų JAV 24 metų 196 cm ūgio krepšininkas pirmą kartą atstovavo Lietuvos rinktinei, o vakar pasirašė pirmą profesionalų kontraktą. Kauno „Žalgiris“ domėjosi D. Dulkiu, tačiau galiausiai jis uždėjo parašą ant sutarties pagal schemą „2 plius 1” su „Lietuvos rytu“.

„Vilniaus komanda parodė iniciatyvą ir aš kažkaip jaučiau, kad ši ekipa man tinka, – sakė D. Dulkys. – Norėjau žaisti „Lietuvos ryte“. Daug žaidėjų iškilo rungtyniaudami „Lietuvos ryte“, nes čia geros sąlygos tobulėti. Žinau, kad konkurencija dėl vietos pagrindinėje sudėtyje bus, bet tai turėtų būti naudinga.“

D. Dulkys pastaraisiais sezonais žaidė Jungtinėse Valstijose, NCAA čempionate. Atstovaudamas Floridos valstijos „Seminoles“ lietuvis šiemet nukeliavo iki NCAA šešioliktfinalio, vidutiniškai rinkęs po 7 taškus, atkovojęs po 3,3 kamuolio ir atlikęs po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Už gerą gynybą vertinamas lietuvis sužaidė ir kelias įspūdingas rungtynes atakuodamas, tarp jų ir mačą su Šiaurės Karolina. Tąsyk 12 tūkst. žiūrovų akivaizdoje D.Dulkys surinko 32 taškus, tarp jų pataikęs 8 tritaškius iš 10, o „Seminolai“ sutraiškė aršius varžovus 90:57.

Iš viso per ketverius metus NCAA šilutiškis sužaidė 131 rungtynes ir pelnė po 6,7 taško.

„NCAA ir europietiškas krepšinis skiriasi, bet dirbdamas rinktinėje iš kitų krepšininkų labai daug stengiausi išmokti ir sužinoti. Todėl debiutuoti Eurolygoje bus lengviau“, – sakė D.Dulkys.

Su Lietuvos rinktine praėjusią savaitę atsisveikinęs krepšininkas Šilutėje pailsėjo tris dienas ir jau ketina vėl leistis į treniruotes. Iš pradžių – Jungtinėse Valstijose, o po mėnesio – su pirmąja savo profesionalia ekipa Vilniaus „Lietuvos rytu“.