„Dailiokų“ sukurti Šilutės pasaulėliai – visiems po stiklu

dailioku kuryba_1Jau nedaug liko laukti naujos Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių kūrybinės staigmenos: prieš pat šv. Velykas skverelyje šalia kailių salono „Eksa“ pamatysime „dailiokų“ sukurtus mūsų miesto bei aplinkinių vietovių meninius maketus. 1,20 ilgio ekspozicijos su namais, medžiais, gamtos detalėmis, reprezentuojančiomis Pamarį, bus įkurdintos stikliniuose cilindruose.

Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas sako, kad stiklo gaubtus „dailiokams“ dovanojo artimi bičiuliai – Šilutės baldininkai. Jie, tvarkydami savo sandėlius, rado keliolika tokių stiklinių cilindro formos gaubtų. Nutarė jų neišmesti į antrinių žaliavų konteinerius, bet pasiūlyti kūrybingiems jauniesiems menininkams, kurie visada ras, kur tai pritaikyti ir sukurs originalius meno kūrinius.   Sumažinti Šilutės „pasaulėliai“ – puikus pavasarinis kūrybos proveržis. Jaunieji dailininkai į stiklo cilindrus ruošiasi sutalpinti visą savo fantaziją: dailioku kuryba_2atvaizduos Pamario potvynius, Šilutės miesto ar kaimo vietovių peizažus. Užduotims įgyvendinti menininkai naudoja įvairias priemones: popierių, molį, plastiką, mažus žaislus ar jų detales, medžių šakeles, kankorėžius, akmenis ir t.t.

A.Sirtautas sakė, kad „pasaulėlių“ kūrimo darbai stipriai įsibėgėjo, belieka sudėti paskutinius štrichus ir atlikti dar vieną svarbų veiksmą – gerai ekspozicijas užsandarinti. Kol kas tam darbui moksleiviai neturi medžiagų, tad labai tikisi, kad pavyks rasti rėmėjų, kurie paaukos apie 40 Eur. Už šiuos pinigus ir bus nupirktos sandarinimui ir ekspozicijų įtvirtinimui reikiamos priemonės.

Tad artėjant šv. Velykų savaitgaliui ir per šventes smagiomis „dailiokų“ ekspozicijomis, subtiliai bei kruopščiai iš smulkių detalių surinktais „pasaulėliais“ galės pasigrožėti ne tik šilutiškiai, bet ir miesto svečiai, išėję pasivaikščioti po bundantį mūsų miestą.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.