Dantų balinimas: privalumai ir trūkumai

Dantų balinimas – viena labiausiai pamėgtų ir plačiausiai taikomų XXI amžiaus kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Taip yra todėl, jog tai – bene mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas pastebimai pagražinti šypseną.

dantų balinimas

Visgi iki šiol mažai kas žino, jog dantų balinimas turi ir keletą trūkumų, o ne tik privalumų. Balinti dantis ar nebalinti? Štai kur klausimas!

Šalutiniai dantų balinimo simptomai

Taip, dantų balinimas nėra tik graži, balta šypsena. Deja, kartais pasitaiko ir šalutinių poveikių, apie kuriuos ne visi žino.

Po dantų balinimo maždaug 24 val. reikia vengti dantų spalvą galinčių pakeisti maisto produktų, tokių kaip kava, juodoji arbata, raudonas vynas bei žinoma – tabakas. Ilgalaikis efektas priklauso nuo asmeninės higienos, todėl dar prieš atliekant procedūrą reikėtų pagalvoti ar tikrai esate pasiryžęs labai intensyviai prižiūrėti dantis (naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį, dantų ir liežuvio šepetėlius).

Po dantų balinimo peroksidu maždaug 24 val. gali padidėti dantų jautrumas šaltiems ir karštiems patiekalams bei gėrimams. Todėl rinkitės vidutinės temperatūros maistą.

Dantys, kurie buvo plombuoti, gali likti netolygios spalvos. Taip gali nutikti todėl, jog plombos, esančios burnos ertmėje – spalvos nekeičia ir nešviesėja. Tokiu atveju reikia senas plombas pakeisti į naujas. Tad apsvarstykite, kad graži šypsena gali kainuoti daugiau nei planavote.

Nemažai kam gali kilti klausimas, kiek laiko bus galima džiaugtis baltais dantimis po balinimo. Šis laiko tarpas priklauso nuo skirtingų veiksnių:

  • procedūros veiksmingumui įtakos turi danties tipas, kuriam atliekamas balinimas;
  • dėmių esančių ant danties kiekis ir spalva, pigmento rūšis;
  • dantų balinimo priemonės tipas ir stiprumas;
  • asmeninės higienos įpročiai, apie kuriuos kalbėta prieš tai. Taip pat profesionali burnos higiena privaloma kas kelis mėnesius.

Dantų balinimo privalumai

Vis dėlto nereikėtų galvoti, kad dantų balinimas yra tik vienas didelis rūpestis, nes procedūra – turi ir naudingų savybių.

  • Šypsena iškart tampa gražesnė ir pastebimesnė;
  • pacientas, kuriam buvo atlikta dantų balinimo procedūra įgija daugiau pasitikėjimo savimi;
  • išsprendžiama bendravimo su aplinkiniais problema. Kartais negražūs dantys gali sukelti diskomfortą bendraujant su kitais, nes vengiama rodyti dantis ar šypseną;

Kokį balinimo būdą rinktis?

Kaip žinia, XXI amžius siūlo ir ne vieną balinimo būdą, todėl šiais laikais galima rinktis ne tik procedūrą odontologo kėdėje, bet ir namuose.

  • Balinimas kapomis

Tai, visų pirma, vienas iš pigiausių balinimo būdų. Taip pat tai lengvas būdas, kaip išsibalinti dantis namuose. Minusas tik tas, jog tobulai baltiems dantims reikės paplūšėti net keletą savaičių.

  • Balinimo juostelės

Tai dar vienas pigus variantas. Juostelėmis lengva naudotis. Tačiau kaip ir kapos, taip ir juostelės reikalauja atsidavimo ir ilgo laiko (kelių savaičių).

  • Profesionalus dantų balinimas

Pliusai: tai greita ir efektyvu. Rezultatas išlieka ilgiausiai. Minusai: brangu, dantys sujautrėja.