Dantų implantacija – geriausias danties atstatymo būdas

Danties praradimas – tai labai skausminga patirtis kiekvienam žmogui. Net atsižvelgus į žmogaus amžių bei dantų priežiūros lygį, danties netektis gali užklupti visai netikėtai. Šypsenos bei burnos funkcionalumo pažeidimas padaro ne tik fizinę, bet ir psichologinę žalą: nerimas bei pasitikėjimo savimi smukimas dėl sugadintos šypsenos gali visiškai sugriauti žmogaus socialinį gyvenimą.

Sveikata

Jei patekote į situaciją, kurioje praradote dantį, nedvejokite ir kuo skubiau pasirūpinkite efektyviu danties atstatymu. Pačios populiariausios danties atstatymo priemonės – protezai, tilteliai bei dantų implantai. Kiekvienas atstatymo būdas turi savo privalumų. Protezai ir tilteliai – tai nebrangios atstatymo alternatyvos, dažniausiai pritaikomos nepasiturintiems, vyresnio amžiaus žmonėms.
Odontologijos procedūroms naudojamos technologijos nuolat tobulėja. Kartu su jomis išpopuliarėjo be galo saugus ir naudingas danties atstatymo būdas – implantacija. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl būtent šis metodas yra saugiausias, patogiausias ir neabejotinai patraukliausias dantų keitimo būdas. Susipažinkite su dantų implantacija ir pasirūpinkite savo sveikata.

Dantų implantas – tai nedidelis titano sraigtelis, pritvirtinamas prie žandikaulio. Jo funkcija – užimti prarastos natūralios šaknies vietą ir imituoti jos funkcionalumą. Sraigtelis yra gaminamas būtent iš titano, nes šio specifinio metalo kontaktas su vidiniais audiniais nekelia pavojaus sveikatai. Dirbtinė danties šaknis pamažu prigyja prie aplinkinių audinių, o jos viršus skirtas dirbtinio vainikėlio pritvirtinimui. Danties praradimas gali pažeisti gretimus audinius, tad tokiais atvejais danties implantacija gali užtrukti kelis mėnesius. Jei paciento burnos sveikata nėra pažeista ir atlikti implantacija yra visiškai saugu, taip pat egzistuoja galimybė atlikti implantaciją tą pačią dieną, tačiau ši procedūra yra brangesnė. Kad ir kokią procedūros tipą pasirinksite, danties implantacija yra labai vertinga procedūra, kurios vertę jausite daugybę metų.

Aptarsime keletą priežasčių, kurios parodo, kad danties implantas – tai pats geriausias prarasto danties pakaitalas.

Veido formos išlaikymas yra lengvai pasiekiamas dantų implantacijos dėka. Praradus dantis, žmogaus veidas ima vizualiai trauktis. Dantų implantai puikiai pristabdo šią degeneraciją, išsaugo veido formą bei jaunatvišką išvaizdą. Praradus danties šaknį žandikaulis suyra ir sumažėja, o dirbtinė implanto šaknis išsaugo žandikaulio sveikatą bei sustabdo tolimesnius veido pažeidimus. Dantų implantai yra kur kas pranašesni už protezus – jie nuolat keičia savo padėtį, reikalauja pastovaus taisymo, trukdo tinkamai kalbėti bei valgyti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad dantų protezai yra ženkliai pigesni ir atlieka tą pačią funkciją, tad kam leisti pinigus dėl implantų? Tikrąją implantacijos vertę pamatome ateityje, kai jie puikiai atstoja prarastą dantį ir nereikalauja papildomos priežiūros, o tuo tarpu protezų taisymas ir priežiūra suryja daugiau laiko bei pinigų.

Nors tiltai – tai dar viena alternatyva protezams, jų sukeliamas stresas aplinkiniams dantims kelią rimtą pavojų žandikaulio sveikatai. Kadangi tiltai yra tvirtinami ant gretimų dantų, o ne ant dirbtinės šaknies, jų šis danties atstatymo būdas yra kur kas pavojingesnis ir gali sukelti dantų bei dantenų problemų ateityje.

Praeityje dantų implantacija buvo matoma kaip rizikinga, nepakankamai išbandyta procedūra. Implantacijos sėkmės procentas buvo kur kas mažesnis, todėl žmonės vengė šio danties atstatymo būdo. Tačiau didelė technologinė pažanga odontologijos srityje apvertė situacija aukštyn kojomis. Šiais laikais dantų implantacija – tai pats saugiausias ir efektyviausias danties atstatymo būdas. Nors pačios procedūros kaina nėra maža, o norint atstatyti natūralią šypseną reikia mokėti už keramikinius vainikėlius, niekada nepasigailėsite pasirinkę šį gydymą.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą ir dantų implantus rasite čia.