Dar aukso į Šilutės sporto mokyklos 60-mečio taupyklę

boksas FPirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo turnyre triumfavo šeimininkai – Lietuvos boksininkai.

Vilniuje jau vienuoliktus metus iš eilės vykusiame šiame  tarptautiniame jaunimo turnyre lietuviai iškovojo 9 medalius ir už nugaros paliko bokso madas pasaulyje diktuojančias Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną ir Uzbekiją.

Šilutės sporto mokyklos du auklėtiniai, kuriuos treniruoja Vincas Murauskas, vieninteliai iškovojo aukso medalius ir tapo savo svorio kategorijų čempionais.

Čempionu galėjo tapti ir trečias šilutiškis – Lukas Petrauskas, bet minimaliu skirtumu teisėjai pergalę skyrė Luko varžovui.

Teisėjai nustūmė šilutiškį nuo pjedestalo

Kovo 23-26 d. vykusiame tarptautiniame jaunimo bokso turnyre dalyvavo nemažas būrys boksininkų iš Čekijos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Kipro, Izraelio, Slovakijos, Austrijos, Australijos, Italijos, Švedijos, Vengrijos, Norvegijos, Danijos, Rusijos, Moldavijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Suomijos, Turkijos, Lenkijos, Vokietijos, Kanados ir, žinoma, Lietuvos.

Lietuvos rinktinei atstovavo šilutiškiai Robertas Jokulys, Vytautas Balsys ir Lukas Petrauskas.

L.Petrauskas ringe kovojo su 81 kg svorio kategorijos varžovais. Laimėjęs prieš čeką, Lukas dėl išėjimo į pusfinalį susirungė su klaipėdiečiu V.Valčiuku. Teisėjų sprendimu, 2:1 pranašesnis buvo klaipėdietis, nors su tokiu sprendimu mažai kas sutiko.

Net pats D.Pozniako brolis neslėpė nusivylimo tokiu teisėjų sprendimu. Bet vietas skirsto teisėjai, tad L.Petrauskui teko tenkintis V vieta.

Komandos draugai apgynė visų garbę

Ko nepavyko įgyvendinti Lukui, jo komandos draugai pasistengė pasiekti dvigubai.

V.Balsys 75 kg svorio kategorijoje įveikė kazachą ir rusą, o finale susitiko su buvusiu Lietuvos čempionu M.Aurilu. Jį Vytas įveikė “sausai” – 3:0 – ir tapo čempionu.

R.Jokulys, 91 kg svorio kategorijoje įveikęs pirmąjį varžovą iš Lietuvos, susitiko su pasaulio prizininku uzbeku. Jį Robertas įveikė techniniu nokautu ir iškovojo teisę kovoti finale. Finalinėje kovoje jis taip pat rezultatu 3:0 įveikė Čekijos atstovą bei tapo savo svorio kategorijos čempionu.

Finalinėse kovose iš viso kovojo 6 lietuviai, tik dviem iš jų – abiem šilutiškiams – pavyko iškovoti čempionų vardus.
Treneris V.Murauskas sakė, kad visos pergalės dabar skiriamos artėjančiam Šilutės sporto mokyklos 60 metų jubiliejui. Anot jo, vaikinai įmetė dar porą auksinių į Šilutės sporto mokyklos taupyklę.

Taip pat treneris dėkoja Žemės ūkio mokyklai, Traksėdžių pagrindinei mokyklai bei Šilutės pirmąjai gimnazijai už pagalbą sudarant sąlygas šiems perspektyviems sportininkams siekti aukštumų.

Moterų boksas

V.Murausko auklėtinė Austėja Aučiūtė grįžo ir Tamperėje (Suomija) vykusio moterų bokso turnyro, kuris vyko balandžio 8-10 dienomis.

Jaunių pasaulio prizininkė Austėja šį kartą 64 kg svorio kategorijoje iškovojo bronzos medalį. Dabar ji intensyviai ruošiasi Pasaulio moterų bokso čempionatui, kuris vyks Kazachstane gegužės 19-27 dienomis.

silutes sporto mokyklos logo baltas