Dar laukiama kandidatų į “Metų ūkis 2023” konkursą

Visos Lietuvos ūkininkai ir vėl kviečiami dalyvauti konkurse „Metų ūkis 2023“.

Konkursas „Metų ūkis” skirtas skatinti ūkininkus siekti inovacijų ir gamybos efektyvumo, ekologinės pusiausvyros, skleisti gerąją patirtį.

Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis sakė, jog kol kas pasiūlymas dėl kandidatų į konkursą gautas tik iš vienos  – Šilutės seniūnijos. Visos kitos rajono seniūnijos turėtų suskubti ir kandidatus konkursui pasiūlyti iki rugpjūčio 25 dienos.

Vėliau sudaryta komisija ūkius apvažiuos ir išrinks tris, labiausiai atitinkančius nustatytus kriterijus. Jų šeimininkai tradiciškai bus pagerbti ir apdovanoti žemdirbių šventės Žemaičių Naumiestyje metu.

Dar vėliau iš visos Lietuvos suvažiavę pažangiausi ūkininkai bus pagerbti respublikiniame renginyje, jiems surengtas koncertas, įteikiamos dovanos.

Šiemet konkursas šalyje bus rengiamas 30-ąjį kartą. Pernai konkurse dalyvavo 323 šalies ūkiai, tarp jų – ir pamario krašto žemdirbiai. Tiesa, kone likimo ironija, kad pernykščio konkurso nugalėtojų pagerbimas Panevėžyje, vykęs jau šių metų pradžioje, surengtas ir aukštų šalies valdininkų bei paties ministro Kęstučio Navicko gražios kalbos skambėjo tomis dienomis, kai visi kiti šalies ūkininkai, trūkus kantrybei, buvo paskelbę protestą prieš pieno perdirbėjus ir pradėjo pilti į laukus bei dalinti pieną nemokamai.

Priminsime, kad III vieta pernai skirta Grabupiuose ūkininkaujančiam Vytautui Valančiui, puoselėjančiam daržininkystės ūkį. II vietą pernai laimėjo Rasa ir Nerijus Arnašiai iš Sugintų (Žemaičių Naumiesčio sen.), užsiimantys augalininkyste. I vieta atiteko Simonos ir Egidijaus Vičkų iš Reizgių k. (Usėnų sen.) mišriam ūkiui.