Šilutės žemės ūkio mokyklos būsimieji absolventai turėjo įdomų pokalbį su Darbo biržos Šilutės skyriaus bei didžiausio rajone darbdavio – AB „Šilutės baldai“ atstovais. Pokalbio iniciatoriai turėjo vieną aiškų tikslą – informuoti jaunimą apie jaunų žmonių įdarbinio galimybes čia, mūsų rajone, kad kuo mažiau jų sumanytų ieškoti laimės svetimuose kraštuose.
Žinoma, neapsieita ir be klausimo: „O kiek „į rankas“ gali uždirbti jaunuolis tik pradėjęs darbinę veiklą?..“
Praktiški patarimai ieškantiems darbo
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vyr. specialistė Danė Mongirdienė būsimiesiems Žemės ūkio mokyklos absolventams papasakojo apie įvairias Darbo biržoje teikiamas paslaugas. Ji sakė, kad jau dabar absolventai gali pradėti domėtis situacija darbo rinkoje. Darbo biržos tinklalapyje yra pateikti visi duomenys apie paklausiausias specialybes, įmonių sąrašai, kurioms reikia darbuotojų ir kita informacija.
Skyriaus vyr. specialistas Vingirdas Pielikys kalbėjo, kad tarp žmonių, kurie ieško darbo, net 43 proc. yra tokių, kurie nėra įgiję jokios specialybės ar net brandos atestato. Dažnai pasitaiko, kad žmonės yra baigę tik kelias klases. Tokiems bedarbiams darbdaviai gali pasiūlyti tik paprasčiausius ir menkiausiai apmokamus pagalbinius darbus. Taigi, šiandieniniai absolventai turi net kelis esminius pranašumus, kurie yra labai patrauklūs darbdaviams: mokykloje jie įgijo specialybę ir turės pagrindinio ar net vidurinio mokslo atestatus. Be to, jie yra jauni, o kaip tik tokių darbuotojų ir ieško didesnių įmonių vadovai.
V.Pielikys pasakojo, kad pasirenkant darbą yra svarbi ir taktika, kaip tai daryti. Pasak specialisto, klysta tie, kurie pasitiki vien interneto paslaugomis. Yra žmonių, kurie išsiunčia dešimtis savo gyvenimo ir pasiekimų aprašymų į skirtingas darbovietes ir tikisi, jog juos pakvies. Tačiau realija yra tokia, kad įstaigų vadovai mažai laiko skiria tokiems pasiūlymams analizuoti. Todėl tokie aprašymai greičiausiai atsiduria el. pašto dėžučių „šiukšliadėžėse“.
V.Pielikys ragino jaunuolius apsilankyti pas darbdavius asmeniškai pokalbiui ir patiems pristatyti jiems savo pasiekimus bei pateikti galimus kontaktus. Jeigu tuo metu darbdaviai ir neturi ką žmogui pasiūlyti, tai būtinai pasilieka tokią informaciją ateičiai.
Kitas vyr. specialisto patarimas – „neišgąsdinti“ darbdavio savo reikalavimais: pavyzdžiui – „be 1000 eurų atlyginimo aš nedirbsiu…“ Daug geriau, pasak V.Pielikio, su darbdaviu dėl atlyginimo sumos derėtis tada, kai bent kelis mėnesius jau esi padirbėjęs, parodęs savo sugebėjimus.
Prisijunk, išmok, gamink, užsidirbk
AB „Šilutės baldai“ personalo vadovė Indrė Varkulevičienė jaunuoliams pristatė didžiausios rajone įmonės pasiūlymą – „Prisijunk, išmok, gamink, užsidirbk“. Ji teigė, kad toks yra įmonės devizas, skirtas jauniems, darbo ieškantiems žmonėms.
„Šilutės baldai“ tai įmonė, turinti jau daugiau nei 120 veiklos metų istoriją. Tačiau, pasak I.Varkulevičienės, tai nereiškia, kad čia ir gamyba, ir įrengimai yra tokie pat seni. „Šilutės baldų“ įmonė yra aprūpinta moderniais ir aplinkai draugiškais įrengimais, naudoja ir tokias pat darbo technologijas, čia saugios darbo vietos. Apie 98 proc. įmonės gaminamos produkcijos eksportuojama į visų pasaulio kontinentų valstybes, o pagrindinis baldų užsakovas yra baldų prekybos Europoje lyderis „IKEA“.
AB „Šilutės balduose“, pasak I.Varkulevičienės, dirbantiesiems laiku mokamas atlyginimas, skaidri užmokesčio sistema, darbuotojams suteikiamos visos socialinės garantijos ir geros darbo sąlygos.
Be to yra ir papildomų pliusų, kurie taip pat svarbūs dirbantiesiems. Įmonės darbuotojams yra skiriamas dalinis pietų kompensavimas, darbuotojams, gyvenantiems atokiau nuo Šilutės, organizuotas atvežimas į darbą ir parvežimas, galimybė kelti kvalifikaciją.
Įmonėje yra pavyzdžių, kai pradėję dirbti paprasčiausius pagalbinius darbus žmonės dabar jau dirba staklininkais ar net gamybos vadovais.
Tad kiek „į rankas“ gali uždirbti jaunuolis, tik pradėjęs darbinę veiklą „Šilutės balduose“? Pasak I.Varkulevičienės, pradedantysis, kuris tik įgijo pirmuosius darbo įgūdžius, gauna apie 400 Eur per mėnesį. Tačiau dirbantieji, kurie tampa staklininkais šiuo metu gali uždirbti 680 Eur ir daugiau.
I.Varkulevičienė kvietė jaunuolius padirbėti „Šilutės balduose“ kad ir terminuotą laiką – vasaros metu – ir patiems įsitikinti: verčiau dirbti čia, gimtinėje, ar ieškoti laimės atokiau nuo tėvų namų.
Rašyti atsakymą