Darbo kambario įrengimas namuose arba bute – ką būtina žinoti

darbo vietaDvidešimt pirmas amžius įpūtė naujų vėjų – vis labiau plinta žmonių, dirbančių iš namų. Savaime suprantama, namie sunku susikaupti, mūsų dėmesį blaško namiškiai, nesuplauti indai ar naminiai gyvūnai… Puiki išeitis – tik darbui skirta zona ar net visas kambarys. Jei jūsų bute nėra galimybės įsirengti kabinetą, išeitis yra – tinkamai įrengtas kampas su rašomuoju stalu ir tam tikrais darbo atributais puikiai jus nuteiks. Jei jūsų gyvenamoji vieta erdvi, ir galite sau leisti visą darbo kambarį, štai keli patarimai, kaip susikurti tikrą darbo oazę.

Darbo kambario interjeras

Tinkamai įrengta darbo zona padės padidini produktyvumą ir susikoncentruoti. Darbo kambario interjeras turėtų atitikti jūsų stilių, veiklos pobūdį, neblaškyti jūsų. Vienas pagrindinių dalykų yra patogumas, tad nuo jo ir pradėkime.

Darbo kambario įrengimas

Labai svarbu, kad rašomasis stalas irkėdė būtų tinkamo dydžio ir aukščio. Jums turi būti patogu sėdėti prie darbo stalo kad ir visą dieną. Nugaros skausmai mažiausiai motyvuoja aktyviai dirbti. Pasirūpinkite, kad nebūtų nereikalingų daiktų – jie lengvai nukreipia žmogaus dėmesį kita linkme. Jei patalpa pakankamai erdvi, ją galima būtų išskirti į dvi pagrindines zonas. Vienoje zonoje turėtų būti darbo stalas, o kitoje – vieta prisėsti, atsigerti kavos, planuoti, ar net surengti mažą verslo pasitarimą su kolega. Tam puikiai tiktų nedidelis fotelis, sofa ar patogios kėdės ir nedielis kavos staliukas.

Darbo kambario apšvietimas

Svarbu, kad darbo kambario apšvietimas nevargintų jūsų akių. Reika rasti aukso viduriuką – patalpoje turėtų būti šviesu, tačiau ne niūru ar pernelyg ryšku. Šią ribą peržengti labai paprasta, o pasekmės liūdnos. Labiausiai mūsų akių mėgtama šviesa yra natūrali, tad tinkama vieta rašomajam stalui yra šalia lango. Tačiau, darbo stalas neturėtų būti priešais langą – spiginant ryškiai saulei akys labai pavargtų. Jei vis gi norite rašomąjį stalą statyti priešais langą, puiki išeitis yra žaliuzės. Dažnai mums tenka dirbti ir naktį, tad dirbtiniam apšvietimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Specialistas galėtų patarti kaip tinkamai išplanuoti šviesą patalpoje taip, kad ji padėtį akims matyti geriau ir jų nevargintų.

Darbo kambario sienų spalvos

Jau nuo seno žinoma, kad spalvos veikia žmogaus mąstymą. Psichologai išskiria tris pagrindines spalvų grupes skirtingiems darbo pobūdžiams ir tinkamam nusiteikimui.

Mėlynos ir žalios kambarių sienos padeda darbuotojams nusiraminti, atsipalaiduoti. Šios spalvos skaitina įkvėpimą, fantaziją. Taip pat, žalia spalva malšina akių nuovargį ir nerimą.

Geltona ir oranžinė suteikia energijos, skatina entuziazmą. Pagrindinis šių spalvų trūkumas – jos skatina ir apetitą.

Raudona spalva skatina mąstymą. Ši spalva tinka žmonėms, kurie dažnai dirba naktį. Jei norite raudonos spalvos darbo kambaryje, svarbiausia pasirinkite tinkamą atspalvį. Pernelyg ryški spalva skatina pyktį, o labai šviesus atspalvis gali veikti net atpalaiduojančiai.

Darbo kambario dizainai

Skandinaviškas dro kambario stilius pulsuoja paprastumu ir elegancija. Neutralios spalvos ramina mintis, o stilingas minimalizmas leidžia susikoncentruoti ties darbu.

Darbo kambarys palėpėje išlaisvina fantaziją kuriant interjerą. Jis gali būti paslaptngas, teminis, griežtas… Mažą palėpę pagyvintų ir erdvės suteiktų natūralios medžio detalės ir šviesios gamtos spalvos.

Svetainė ir darbo kambarys viename yra išeitis turint nedidelį butą. Prie sienos stovinti knygų lentyna, o šalia jos esantis darbo stalas tiktų sukurtų darbingą nuotaiką. Galite dirbti prie rašomojo stalo, o baigus poilsio zona bus visai prie pat.

 

Reklama: lempa.lt

Reklama: namams24.lt

pixabay.com