„Darom prie jūros“ kviečia krantotvarkos darbams

Lietuvos aplinkosauginių ir natūralios gamtos atkūrimo iniciatyvų organizacija „Mes darom“ antrus metus iš eilės kviečia susiburti Baltijos jūros krantotvarkos darbams. Rugpjūčio 26–28 d. Karklėje dalyvių lauks ne tik kopų sutvirtinimo darbai, bet ir įvairios edukacijos po atviru dangumi.

Pajūrio kopas nuolat ardo ir griauna dažnėjančios audros, stiprūs vėjai ir bangos. Kopų sutvirtinimas šakų pynimais ir klojiniais – vienas seniausių ir efektyviausių būdų joms apsaugoti.

„Darom prie jūros“ metu bus tvarkomi kopų vietos, kurios labiausiai jautrios išpustymams. Renginio metu organizacija „Mes darom“ prisidės ir prie paplūdimio švarinimo, rinkdami per vasarą poilsiautojų išmėtytas ar jūros išskalautas atliekas“, – sako projekto vadovė Emilija Biterytė.

Renginio programa penktadienį prasidės kūrybinėmis dirbtuvėmis su Lietuvos jūrų muziejumi bei ryšio kūrimo seansu „Vakaro mitas“, pakviesiančiu pajusti gamtos artumą. Seanso metu dalyviai pasiners į epines, žaismingas, bet ramias praktikas, kurios padeda stiprinti tarpusavio ryšius su kitais žmonėmis ir visa ekosistema. Sutemus svečių lauks „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų naktinis kino seansas po atviru dangumi.

„Į aplinkosaugos iniciatyvas susiburia tie, kuriems rūpi, kurie domisi aplinkai draugišku gyvenimo būdu. Siekiame plėsti aktyvistų ratą ir įtraukti žmones, kurie dar nėra aktyvūs aplinkosaugoje, todėl apjungiame aplinkosaugą, edukaciją ir kultūrą. Per kiną, gyvos muzikos koncertus ir kitas pramogas, aplinkosaugines idėjas siekiame priartinti prie tų, kuriems jos dar mažai pažįstamos“, – sako E. Biterytė.

Šeštadienį, po tvarkymosi darbų, svečių lauks diskusija „Baltijos pajūris ir jūra: ateities vizija – būtini pokyčiai“. Džiugins Karklės bendruomenė, kuri pristatys tradicinę šventę „Menkinė“ bei supažindins su žvejų tradicijomis.

Renginį vainikuos gyvos muzikos koncertas, kuriame skambės ukrainiečių muzikos grupės Andrey Chmut & George Iweze kūriniai. Savaitgalį pajūryje vainikuos tradicinė laužų sąšauka – archajiškas draugystės ženklas, subursiantis ne tik dalyvius bet ir visą Baltijos pakrantę. Šalia laužų pajūryje gros elektronikos atlikėjai „Girių dvasios“.

„Šis renginys apie buvimą bendruomenėje, mokymąsi drauge, judėjimą vieną kryptimi. Su Lietuvos jūrų muziejumi bei kitais partneriais kviesime į edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves, diskusijas, seansus, kuriuose dalyviai atras tvirtesnį ryšį su gamta ir geriau susipažins su tuo, kas slepiasi po Baltijos bangomis“, – sakė projekto vadovė.

Dalyviai bus kviečiami apsistoti palapinėse Pajūrio regioninio parko teritorijoje. Organizatorių prioritetas – aplinkai draugiška atmosfera su pramogų bei maisto zonomis. Tvarkytis pasirengusių rankų organizatoriai neskaičiuoja, tačiau kviečia užpildyti registracijos anketą www.mesdarom.lt svetainėje.