Darželinukai „matavosi“ populiarias profesijas

darzelinukai su gaisrininkuLopšelio – darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinės grupės „Bitutės“ auklėtiniai visą savaitę lankėsi įvairiose miesto įstaigose ir susipažino su populiariausiomis profesijomis. Mažieji praktiškai pajuto, kaip malonu nešti džiugesį žmogui, norinčiam gauti kokią nors paslaugą.

Projektinės savaitės, pavadintos „Profesijos“, metu mažieji apsilankė Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, apžiūrėjo techniką, sužinojo, kokiais prietaisais gesinami gaisrai, gelbėjami avarijų metu automobiliuose suspausti žmonės.

Šilutės policijos komisariate vaikai klausėsi, kaip policijos pareigūnai gali kontroliuoti situaciją mieste ir rajone, – viską mato per vaizdo kameras, patys pamatė situaciją Šilutės gatvėse.darzelinuku profesijos

Su policininko profesija vaikus supažindino komisariato vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė, o atsisveikinant mažiesiems įteiktos ir policijos draugo šuns Amsio dovanėlės – atšvaitai.

Auklėtiniai aplankė ir fotostudiją, sužinojo apie šiuolaikinius fotoaparatus bei kaip per kelias sekundes gimsta nuotraukos.
Vienas didžiausių malonumų, ypač – mergaitėms, buvo apsilankymas grožio salone, kur kirpėjos ir manikiūrininkės papasakojo apie plaukų ir nagų priežiūrą, kai kurioms mergaitėms padailino nagučius.   

Daug vertingų potyrių darželinukams davė ir apsilankymas vaistinėje, kur vaistininkas Gintaras Verbus mažuosius nustebino, nes iki šiol jie manė, kad vaistinėje dirba tik gydytojai, kurie ir dėvi baltus chalatus. 

Vaikai aplankė ir knygyną „Pegasas“, banką „Swedbank“, lopšelio – darželio „Gintarėlis“ valgyklą, kurioje kasdien pluša virėjos, patiekdamos skanų maistą. Priešmokyklinukai sužinojo ir šiose įstaigose dirbančių žmonių profesijų subtilybes, diskutavo, uždavė klausimų, domėjosi bei mažose savo galvelėse dėjo pamatus svarbiam ateities pasirinkimui.