Darželinukai mokėsi rūšiuoti atliekas

 

atliekosLR Aplinkos Ministerija kvietė visus, kam rūpi mažinti atliekas, dalyvauti lapkričio 17-25 d. Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijoje. Šiemet daugiausia dėmesio buvo sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

Į šią kampaniją įsijungė ir Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žemuogiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ir mokytojos. Sudarėme renginių planą, susijusį su vienkartinio plastiko gaminių naudojimo prevencija, antriniu panaudojimu, tinkamu plastiko atliekų tvarkymu. Suprasdami, kokią žalą gamtai daro netinkamas plastiko naudojimas, renginiuose dalyvauti kvietėme ir kitas grupes.

Siekiant vaikams ugdyti ekologines nuostatas, tausoti aplinką surengėme edukacinį rytmetį „Žaliosios paskaitėlės“, kuriame svečiavosi trys draugai: Stikliukas, Popieriukas ir Plastmasiukas. Jie su vaikais kalbėjo apie popieriaus, stiklo, plastmasės suirimo laiką, rūšiavimo naudą, atliekų perdirbimą. Vaikai sužinojo kodėl ir kaip reikia rūšiuoti šiukšles, o ypatingas dėmesys buvo skirtas plastiko gaminiams. Edukacinį užsiėmimą „Plastiko žala“ organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Ji vaikams pasakojo apie plastikinių indų naudojimo žalą, vykome į ekskursiją „Rūšiuokime atsakingai“, kur vaikai pasakojo kaip namuose rūšiuoja šiukšles, ką meta į spalvotus konteinerius.

Vyresniųjų grupių vaikai žiūrėjo filmukus apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, sužinojo kur keliauja išrūšiuotos atliekos, kaip jos perdirbamos ir vėl atsiduria parduotuvių lentynose.

Nusprendėme rinkti antrines žaliavas darbeliams. Grupėse vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai gamino darbelius iš plastiko. Mažieji džiaugėsi matydami kaip iš plastikinio butelio padarė obuolį, boružėlę, pieštukinę, vazonėlį gėlytei. Iš jogurto indelių atsirado kiškių šeimyna, snaigė, varpeliai, girlianda kalėdinei eglutei. Iš šių darbelių darželyje buvo surengta paroda „Atgimę iš naujo“.

Organizavome viktoriną „Rūšiuok linksmai – gyvenk sveikai“. Visus susirinkusius ir vėl pasitiko Stikliukas, Popieriukas ir Plastikiukas, kurie pakvietė teisingai išrūšiuoti šiukšles. Vaikai pamatė, kaip nesmagu, kai aplink daug šiukšlių ir rūšiavo mesdami į konteinerius. Viktorinoje dalyvavusios komandos atsakė į klausimus ir taip patikrino rūšiavimo žinias. Aiškinomės, kuo mažieji gali prisidėti prie buitinių atliekų rūšiavimo, siekėme, kad vaikai suprastų, jog reikia saugoti gamtą, tvarkyti aplinką, nes tik švarioje aplinkoje vaikai gali užaugti sveiki. Kiekviena komanda gavo po maišelį dovanų, o lauke vaikai puošė eglutę savo kurtais žaisliukais iš plastiko.

Vaikai prie atliekų rūšiavimo prisidėjo prikeldami panaudotą plastiką antram gyvenimui, įgijo žinių apie atliekų rūšiavimą.