Darželinukai pajuto Pamario dvasią

darzelinuku folklorofestivalisPavasaris vėl sveikino tradicinį, jau net 14-tus metus lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ pedagogų organizuojamą rajono ikimokyklinių įstaigų folkloro kolektyvų festivalį „Virš marių – saulelė, o širdy – giesmelė“. Festivalį iš dalies finansavo rajono Savivaldybė.

Renginys vyko autentiškoje žvejo sodyboje – muziejuje, Rusnėje. Projekto rengėjos Zenutė Nausėdienė, Irena Gvildienė ir Lina Liakšienė dėkoja muziejaus šeimininkui Gintarui Baniui, kuris parengė kiemelį ir pats dalyvavo šventėje.

Į festivalį suko automobiliai, pilni tautiniais rūbais pasipuošusių mažųjų pamariškių su tėvais. Susirinko daugiau kaip 130 vaikų iš rajono 8 ikimokyklinių įstaigų, daugiau kaip 50 pedagogų.  Pamario krašto žaidimais ir dainomis festivalį papildė Rusnės meno kolektyvas „Rusnietis“, kurio nariai mažuosius mokė įvairių Pamario krašto žaidimų.

Festivalio metu skatinome mažuosius pažinti krašto tradicijas per liaudies dainą, žaidimą, smulkiąją tautosaką, nes yra svarbu, kad šiuolaikinėje virtualaus pasaulio visuomenėje gyvuotų senosios tradicijos, neišnyktų tautinės vertybės.

Šventės dalyviai tradiciškai buvo vaišinami gardžia „Raudonkepuraitės“ virėjų Džuljetos Bražienės ir Rimos Šaulienės virta žuviene, kuriai žuvies dovanojo nuolatinis festivalio rėmėjas, UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas.

Šiemetinis festivalis buvo orientuotas į Lietuvos etnografinius regionus, todėl kiekvienas kolektyvas prisistatė vis kita tarme. Festivalio filmuota medžiaga pristatyta Lietuvos liaudies kultūros centro papročių ir apeigų poskyriui, konkursui „Tradicija šiandien“.

Smagiai mažiesiems traukiant dainas virš sodybos ratus suko gandrai, tarsi dėkodami visiems už gražų reginį ir atsisveikindami sparnais „Iki kito festivalio…“