Darželinukai važiavo į kaimą oželio ieškoti

Vaikai pamatė ožį ne tik iš paveikslėlių. / Ramunės Klymantienės nuotr.Šiuolaikiniai tėveliai atitolę nuo etninio ugdymo tradicijų, ypač nuo mūsų Pamario krašto tautosakos bei papročių. Todėl lopšelio – darželio „Pušelė” pedagogai sukūrė etninę kultūros ugdymo programą „Pažinki Pamario kraštą”, kurios pagalba vaikai ir jų šeimos įtraukiami į kultūrinį tautos gyvenimą, skatinami dalyvauti kalendorinių, tautinių švenčių apeigose, supažindinami su mūsų krašto vertybėmis ir kūryba.

Ypač vaikų mėgiama šventė tapo Martyno diena (Ožkos diena, švenčiama lapkričio 11 d.). Tai paskutinė rudens šventė, kurios metu vaikai prisimena piemenavimo tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Nuotaikingai palydi rudenį ir su „balta ožka“ linksmai, žaismingai pasitinka žiemą.

Kad pažintų oželį ne tik iš paveikslėlių, vaikai labai laukia kelionių į kaimą pas naminius gyvūnėlius. Niekur taip gerai nesusipažinsi su gyvūnų gyvenimu, kaip matydamas juos gyvai.

Ramunės Klymantienės nuotr.Vieną saulėtą dieną „Žiniukų” ir „Čiauškučių” grupės vaikai su auklėtojomis Ramune, Birute, auklėtojos padėjėjomis Jurgita, Irena bei mamyte Jolanta autobusu iškeliavo pas poną E.Dvylį į Grabupių kaimą oželio ieškoti.

Rado tą oželį Cibuką, kartu su juo – ir visą gyvūnų šeimyną: akliukus Furiją, Šeilą, Barseloną, Boską, kumeliukus Špūlę ir Fabiją, ponius Lagūną ir Garsiuką, vištų, gaidį, šuniuką Sargį, net miegančių bitučių namelius aplankė. Visus juos glostė, kalbino, pašėrė bei lesino.

Tiek daug emocijų per vieną dieną! Dar nespėjo grįžti į darželį, o jau laukė kitos kelionės, kada galės gyvūnus jau paaugusius vėl aplankyti.