Darželinukai vis dar netelpa darželiuose

saugu darzelis 2010comenius-biblioteka 027Rajono vaikų darželiai perpildyti, juose jau įsteigtos ir planuojamos steigti dar kelios naujos grupės, – tokia problema svarstoma Švietimo skyriuje.

Dar pavasarį merės potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, turėjusi nuspręsti, kurią gi vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigą būtų tikslinga uždaryti. Akivaizdu, kad toji darbo grupė nebuvo reikalinga, nes dabar situacija pasisuko į priešingą pusę – darželiuose trūksta vietų.

Artėjant mokslo metams skaičiuota, kad už ikimokyklinio ugdymo įstaigų durų šiemet gali likti net arti pusšimčio mažylių, kurių tėvai pageidavo ikimokyklinio ugdymo.

Suskubta atidaryti naujas grupes jau veikiančiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir mokyklose.  Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė sako, jog naują lopšelinio amžiaus vaikų grupę nuo rugsėjo 1-osios atidarė „Pušelės“ vaikų darželis ir iš karto ją užpildė 15 mažųjų. Nauja ikimokyklinukų grupė suburta ir Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, ją lanko 17 vaikų.

Numatyta, kad ikimokyklinukus nuo sausio 1-osios priims ir Vainuto vidurinėje įsteigta grupė. Planuojama, kad ją lankys apie 20 mažylių.

Beje, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje įsteigta grupė gerokai pagerino padėtį visoje Saugų seniūnijoje, nes daug metų būdavo nemažai vaikų, nepatekusių į Saugų vaikų darželį. Šiemet dalis šios įstaigos lankytojų, matyt, perėjo į Vilkyčių grupę, tad saugiškiai sutilpo visi.

Prašymus dėl naujų grupių įsteigimo yra parašiusios dar dviejų įstaigų – „Raudonkepuraitės“ ir „Žibutės“ – vadovės.
V.Nemanienė sako, jog nepatekusių į ugdymo įstaigas vaikų buvo, bet galutinis pageidaujančiųjų lankyti vaikų darželius skaičius vis dar tikslinamas. Mat rugsėjį vyksta intensyvi vaikų kaita visuose darželiuose, tad dar stebima, kur vaikų „nubyrės“, o kur jie nebetilps.

Kaip čia nutiko, kad emigruojančioje Lietuvoje, kurios ugdymo įstaigų vadovai nepaliaudami dejuoja dėl vis mažėjančio vaikų skaičiaus, staiga jų ėmė ir padaugėjo?

V.Nemanienė mano, kad ikimokyklinio ugdymo paslaugų poreikis galėjo išaugti dėl dviejų priežasčių. Kuo greičiau grįžti į darbą jaunas mamas verčia naujosios ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos, pagal kurias po pirmųjų vaiko priežiūros atostogų metų joms sumažinama pašalpa. Svarbią įtaką, matyt, turėjo ir socialinės rizikos šeimoms teikiama kompleksinė pagalba, kuomet šių šeimų vaikams tapo privalomas priešmokyklinis ugdymas.