Darželis „Raudonkepuraitė” padeda vaikams ir tėvams adaptuotis

raudonkepuraite per akmenisViena iš lopšelyje – darželyje „Raudonkepuraitė“ puoselėjamų tradicijų – glaudžių ryšių su ugdytinių šeimomis kūrimas.

Daug metų veikia „Tėvų mokyklėlė“, kur tėvai, seneliai gali susipažinti su vaikų raidos ypatumais, sužinoti apie saugios ir sveikos gyvensenos ugdymo svarbą ir galimybes, dalyvauti etnokultūriniuose renginiuose.

Organizuojamos gerumo akcijos darželio nelankantiems vaikams, kurių metų jie su tėvais susipažįsta su įstaiga, kartu su vaikais žaidžia, sportuoja. Pradžioje – nuo 2006-ųjų – Atvirų durų dienas lankydavo 2-5 šeimos, o šiemet atėjo 11.

Jau treti metai organizuojame adaptacines valandėles „Susipažinkime ir draugaukime“, skirtas vaikams, kurie lankys darželį nuo rugsėjo 1-osios. Aplankome šeimas, kviesdami įvairiai veiklai, tikėdami, kad tas didelis „baubas“ – darželis – taps patrauklios veiklos namais, o tėveliai pasijus  partneriais.

„Muzikos ir žaidimų“ dieną su muzikos Fėja (Lina Liakšienė) būsimieji mūsų ugdytiniai su tėveliais leidosi į kelionę po muzikos šalį. Visi galėjo pavirsti paukščiukais, paskrajoti su vėju, pasivaikščioti po pievą. Šios pramogos labiau patiko vyresniesiems, mažylių dėmesį traukė piešimui paruoštos priemonės ir Raudonkepuraitės vaišės.

„Sporto ir relaksacijos“ dieną vaikai, tėvai, seneliai tiesė rankas ir kėlė kojas taip, kaip mokė piratų kapitonas Flintas su draugais (auklėtojos Laimutė Toleikienė, Birutė Vengalienė, Nijolė Petrošienė, Beata Gorodeckienė). Linksmai nuteikė pasivaikščiojimai po spalvingu parašiutu, žaidimai su sporto priemonėmis. Relaksacinėje salėje vyko ramūs žaidimai.

Išdykėlis lietutis vedė „Takeliu į muziką“ – taip vadinasi jau antri metai vykdomas projektas. Šie nemokami užsiėmimai, kuriuos kiekvieną mokslo metų trečiadienio vakarą gali lankyti mūsų įstaigos ugdytiniai ir jų šeimos, ypač mėgstami. Čia jie gali žaisti, piešti, dainuoti, šokti, kurti. Užsiėmimus dažniausiai lanko mamytės su vaikučiais, bet užklysta ir tėčiai, močiutės, sesės, broliai. Vienintelė sąlyga norintiems lankyti „Takelį į muziką“ – vaikai turi ateiti ir veikti drauge su bent vienu šeimos nariu.

Naujokėliai atrado dar vieną takelį – akmenuotą, painų, kuriuo smagiausia keliauti laikantis suaugusiojo rankos. Perėjus jį patenkama į vandens pramogų erdvę, kuri ilgam prikaustė vaikus prie baseinų su laiveliais ir žuvelėmis.

Po vandens „procedūrų“ susibūrėme prie stalelio arbatos burbuliavimo ir gėrimo ceremonijai.

„Kur bus mano lovytė?“, „Ar aš turėsiu savo kėdutę?“, „Kiek daug žaislų…“, – buvo daug klausimų ir įspūdžių naujokėliams būsimose jų grupėse.

Adaptacijos dienose dalyvavo 86 proc. šeimų, naujai priimtų į mūsų darželį.