Degė namas Ramučiuose, jau pleška ir pievos

Pirmadienio rytas nelaimingas buvo Ramučiuose gyvenančiai šeimai – 9 valandą užsidegė namo stogas. Lietuvoje jau pastebėti ir pirmieji žolės deginimo atvejai, todėl priešgaisrinės apsaugos pareigūnai ruošiasi į reidus

Spėjama priežastis – dūmtraukio gedimas

Nelaimė Gardamo seniūnijai priklausančiuose Ramučiuose, Tvenkinio gatvėje, pastebėta ryte, apie 8.30 val., degė šiferiu dengtas gyvenamojo namo stogas.

Atvykus ugniagesiams stogas jau degė atvira liepsna. Nudegė dalis stogo ir antrasis aukštas, vandeniu sulieti visi namo kambariai, nuo karščio skilo ir dužo langai, tad nuostoliai bus dideli.

Pasak ugniagesių priežastis galėjo būti dūmtraukio gedimas, o įsiplieksti liepsnoms galėjo padėti ir pjuvenos, kuriomis buvo apšiltinta namo palėpė. Dūmų detektorius name irgi buvo įrengtas.

Pievų g. degė pieva

Šilutės rajone šiemet pievų padegėjai dar nesiautėja, bet „pirmosios kregždės“ į laukus jau visgi išėjo prieš savaitę. Štai kovo 20 d. degančios pievos plotas pastebėtas (įdomus sutapimas) Pievų gatvėje, čia išdegė keli arai paklotės.

„Kol kas dar nebuvo didelės šilumos, pievos dar nepradžiūvo, gal todėl daug iškvietimų neturėjome. Bet viliamės, kad gal ir mūsų krašto žmonės tapo sąmoningesni, suvokia, kokią didelę žalą degindami gali padaryti ne tik gamtai. Juk buvo ne vienas atvejis, kai nuo tokios ugnies užsidega ir netoli esantys namai“, – sako Šilutės PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Ališauskas.

Galima netekti išmokų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) informuoja, kad nuo pirmadienio priešgaisrinės priežiūros pareigūnai vykdo sustiprintą prevenciją dėl senos žolės deginimo. Iki balandžio 10-osios planuojama į reidus vykti ir po darbo bei savaitgaliais.

„Siekdami sumažinti gaisrų atvirosiose teritorijose ir nustatyti pernykštės žolės padegėjus, gaisrams kilti palankiu laikotarpiu pareigūnai važinės po gyvenvietes, atviras teritorijas, stebės jas dronais, dalyvaus reiduose su miškininkais bei aplinkos apsaugos darbuotojais“, – sakė PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Pareigūnai taip pat informuos visuomenę apie gaisrų atvirosiose teritorijose pavojų, jų padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą.

Šiais klausimais departamentas bendradarbiauja su Nacionaline mokėjimo agentūra, nes ji turi galimybes mažinti ūkininkams skiriamas išmokas už netinkamą žemės priežiūrą. Nacionalinei mokėjimo agentūrai bus teikiama informacija apie pasėlių deginimą. Už nenupjautų ir nesurinktų (nesugrėbtų) žolių deginimą gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Šiemet Lietuvoje jau kilo apie 170 gaisrų atvirosiose teritorijose, per juos išdegė beveik pusšimtis ha pievų ir miško paklotės.