Degučių jaunimui ambicijų ir užmojų netrūksta

deguciu jaunimas protu musio nugaletojaiKai tikėjimas, svajonės ir tikslai sutampa, galima padaryti tikrus žygdarbius. O dar geriau, kai jie daromi dėl savojo krašto ir savų žmonių. Nes nieko negali būtu šauniau už gražią bei jaukią aplinką, besišypsančius ir laimingus žmones. Visa tai gali patvirtinti Degučių kaime gyvuojančios jaunimo organizacijos „Jaunatis“ įkūrėjos ir minčių generatorės Julija Jasulaitytė ir Ilona Dulkytė.

Merginos sutiko papasakoti apie kaime vykdomą jaunimo veiklą ir paatvirauti, jog toli gražu provincijoje jaunoji karta nėra apsnūdusi ar tingi, ji lygiai taip pat svajoja, yra ambicinga, veržli ir norinti daug nuveikti.

„Jaunatis“ gimė „Facebook’e“

Degučių kaimo jaunimas visada buvo veiklus ir nestokojantis idėjų. Aktyviausieji, dar neįkūrus organizacijos, prisidėjo prie Degučių kultūrinės veiklos: buvo pagalbininkai organizuojant kasmetines kaimo šventes, prieš lapkričio 1-ąją tvarkė kapines. Pernai prieš šv. Kalėdas padėjo puošti vietos pradinę mokyklą, jaunimui ir vaikams organizavo filmų peržiūras.

Vėliau būsimos organizacijos sielai Julijai kilo mintis socialiniame tinkle „Facebook“ įkurti uždarą grupę „Degučių jaunimas“. Joje pakviesti prisijungti visi degutiškiai, jaunimo atstovai ar prijaučiantieji. Virtualioje grupėje diskutuota, išsiaiškinta, ko labiausiai kaime trūksta, kokių veiklų jaunimas norėtų.

Degučių jaunimą vienijanti idėja pamažu įgavo pagreitį, ir inciatoriai pasistengė, kad oficialiai būtų įteisinta organizacija. Būtent socialinio tinklo „Facebook“ uždaroje grupėje paspaudimais „Patinka“ jaunimas išrinko būsimosios organizacijos pavadinimą. Nugalėjo „Jaunatis“ – veržlumas ir idėjų ieškojimai, kurie būdingi jaunystei.

Šiemet sausio 28 d. buvo patvirtinti Degučių jaunimo organizacijos „Jaunatis“ įstatai, ir ta data tapo organizacijos gimimo diena. Tad po 2 mėnesių „Jaunatis“ skambiai švęs savo metukų gimtadienį.

Bendrauja, bendradarbiauja ir ieško

Degučių pagrindinę mokyklą prijungus prie Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, jaunimas pasijuto tarsi pamirštas. Neliko buvusių deguciu jaunimas mykolinesediskotekų, tradicinių švenčių, kvietusių pabūti kartu, linksmai praleisti laiką. Pastebimai sumažėjo ir jaunimo veiklos, tad, Ilonos ir Julijos žodžiais tariant, atsirado didžiulė spraga jaunimo užimtumo srityje. Tačiau iniciatyvūs degutiškiai nenuleido rankų.

„Jaunatis“ siekia ne tik telkti ir ugdyti jaunimą, skatinti jo užimtumą, iniciatyvumą, tarpusavio supratimą, bet ir plėtoti turimus gebėjimus.

„Jaunaties“ nariai aktyviai prisideda prie Degučiuose veikiančios kaimo bendruomenės „Rytdiena“ veiklos, įrengtuose bendruomenės namuose rado savo veiklai bei susibūrimams tinkamą pastogę.

Nuo pat įsikūrimo jaunimo organizacija dalyvavo projektinėje veikloje. Vienas iš projektų – „Jaunimo užimtumo galimybių ir verslumo skatinimas“ – buvo pateiktas Šilutės rajono savivaldybės 2014 metų jaunimo programai. Už gautas lėšas „Jaunaties“ nariai įsigijo įvairių žaidimų, atributikos.

Taip pat, bendradarbiaujant su vyresniųjų bendruomene, parengtas projektas „Vandens pramogų organizavimo ir verslumo skatinimas Degučiuose“, kurio vienas tikslų – skatinti kaimo bendruomenės ir jaunimo organizacijos narių verslumą. Įgyvendinat šį projektą planuojama prie Degučių tvenkinio pavasarį įrengti atrakcionus – visi kaimo gyventojai ir svečiai galės pramogauti ant vandens batutų ir kitų vandens pramogoms skirtų žaidimų.

Organizacijos prezidentė Julija sako, kad „Jaunaties“ veikla neapsiriboja tik projektais, jos nariai dalyvauja rajono renginiuose bei nacionaliniu lygmeniu vykstančiuose konkursuose. Balandį jaunimo organizacija dalyvavo „Inkilų kėlimo konkurse“, kuriame laimėjo III vietą ir ekskursiją į Naisius (Šiaulių r.). Konkurso metu Degučių miškelyje buvo iškelti inkilai ir padaryta nuotrauka, kuri vėliau, patalpinta socialiniame „Facebook“ tinkle, surinko nemažai „Patinka“ paspaudimų.

Degučių jaunimas bendradarbiauja ir su kaimynais, dalyvauja Žemaičių Naumiesčio, Vainuto renginiuose. Gegužės 1-ąją Vainute suorganizuotame renginyje „Mes – europiečiai“ jaunieji degutiškiai iškovojo I vietą „Protų mūšyje“.

Julija džiaugiasi, kad „Jaunatis“ vienija veiklius bei intelektualius Degučių kaimo jaunimo atstovus, tad ateities planai yra gana platūs. Aktyvios degutiškės dalyvauja Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos organizuojamuose renginiuose, domisi jaunimo problemomis ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Organizacija ieško būdų ir galimybių, kaip paskatinti jaunus žmones imtis verslo, atrasti kūrybos nišų ir taip sumažinti nedarbo problemą, emigraciją į svetimas šalis.