Degutiškiai džiaugėsi duonos ir naujagimių derliumi

deguciai duonaŠių metų grūdų derliaus duonos kepalą po kąsnelį laužė degutiškiai, susirinkę į savo kaimo vasaros šventę. O šventės vedėja Adma Baltutienė kai kam ir su didžiuliu samčiu trinktelėjo į kaktą – paprotys taip „pašventinti“ šviežios duonos ragautojus nuo seno gyvavo Lietuvoje.

deguciai padeka puzuiJauki Degučių miškelio laukymė netruko prisipildyti ir vietos gyventojų, ir į gimtinę sugrįžusių jų vaikų, giminaičių, kitų kraštiečių.
Degutiškius sveikinęs Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pradžiugino aktualiausia žinia – rugsėjį šalies Vyriausybė svarstys nusekusio Degučių tvenkinio valymo ir atstatymo klausimą ir nuspręs, kiek tam bus skirta lėšų.

O Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas pridūrė, kad Savivaldybėje jau paskebtas konkursas tvenkinio dugno valymo darbams atlikti. Taigi rudenį tvenkinys tikrai bus išvalytas. O atlikus dumblo tyrimus, paaiškės, ar ūkininkai dumblą galės naudoti laukams tręšti.

Seniūnas gyrė darbščius šio kaimo ūkininkus, kad neapleido nė vieno žemės kampelio, kad visur veši pasėliai, auga gausus derlius.

„Degučių bendruomenės aktyvas dirba kaip laikrodis“, – sakė J.Budreckas, dėkodamas aktyviausiems pagalbininkams sprendžiant apylinkės problemas, rengiant kultūrinius renginius. Padėkos raštus jis įteikė bendruomenės branduoliui: Vladislovui Balčiauskui, Nijolei Stanelienei, Irenai Vismantienei, Stasiui Šikšniui.

deguciai krepsininkai nugaltojaiPo ūkio darbų vis gausėjanti publika klausėsi Degučių folkloro ansamblio „Pilutė“, pasipuošusio Savivaldybės pirktais naujais žemaitiškais drabužiais, koncerto. Dainų ir melodijų pynę dovanojo Usėnų kapela „Verpstė“.

Staigmeną kaimynams padarė dvi mergaitės – Odeta ir Neda specialiai kaimo šventei išmoko dainą, kurią atliko akompanuojant gitaristei.

Smagią atrakciją vaikams surengė rajono Tarybos narys Juozas Sauspreškis: keliolika būsimųjų krepšininkų nuo 3 iki 12 metų mėtė bulves į kibirus. Taikliausiems atiteko bendruomenės prizai. Tad ant aukščiausios nugalėtojų pakylos – taburetės – atsistojo Marijus, įmetęs 8 bulves. II vietą užėmė Laimonas (7 bulvės), o III vietą pasidalijo Odeta ir Aistė, pataikiusios po 6 metimus.

Padėkos raštus seniūnaitė I.Vismantienė ir bendruomenės pirmininkas S.Šikšnius įteikė degutiškiams, daug prisidėjusiems prie Degučių gerovės. Didžiausia pagarba – Tadui Pužui, kuris siekdamas paraginti valdžią atstatyti Degučių tvenkinį, surinko 170 gyventojų parašų ir raštą perdavė Seimui. „Kol mes dejavome, skėsčiojome rankomis, tu, Tadai, ėmeisi realių darbų. Ačiū tau už iniciatyvą ir ryžtą“, – dėkojo jaunam vyrui seniūnaitė.

Už indėlį į aplinkos išsaugojimą pagerbti ir Gediminas Avižius, Irena ir Vladas Balčiauskai, Vidas Gečas, Ramutė Jusčienė, Kęstas Mikilkevičius, Elytė Nausėdienė, Valentinas Venckus.

deguciai naujagimiaiPo dainų ir žaidimų prie scenos rikiavosi jaunos šeimos, papildžiusios Degučių bendruomenę naujomis atžalomis. Pasak Degučių seniūnaitės I.Vismantienės, šįkart kūdikių derlius – itin gausus: per dvejus metus į šią apylinkę gandrai atnešė net 21 naujagimį, o ankstesniais metais tekdavo džiaugtis sulaukus vos 3-5 mažylių…

Dovanų maišais džiaugėsi Tautvydas Baltutis, Goda Buknytė, Emilija Chockevičiūtė, Darija Dragūnaitė, Gabrielius Degutis, Domantas Grimaila, Augustė Grimailaitė, Vanesa Jocaitytė, Rokas Šideikis, Ugnius Ciparis, Manuela Šikšniūtė, Benas Kasiliauskas, Raigardas Keserauskas, Matas Juozas Kuisys, Aušrinė Kuršelytė, Pijus Overlingas, Deivydas Rudžianskas, Simona Šeputytė, Dovydas Šeputis, Jokūbas Vaitiekaitis ir Danielė Grublytė.

„Kokiame kaime liko tik 2 gyventojai?“ – klausimą publikai pateikė šventės vedėja Adma. Netruko sulaukti atsakymo – baigia išnykti Kalininkų kaimas…

„Jaunime, nesnauskit, neleiskit kaimui mirti, kurkitės tenai, auginkite vaikus“, – ragino jaunas šeimas A.Baltutienė.

Pirmais muzikos akordais publiką išjudino koncertuoti atvykęs dainininkas Antanas Čapas, pasidžiaugęs degutiškių bendruomeniškumu, nuoširdžiu bendravimu.

„Gatvėmis skubės praeiviai, ir po dienos darbų skambės daina, tyli daina, tau dovanoju ją…“, – iškart kartu su A.Čapu pagavo dainuoti, linguoti ir šokti visi degutiškiai. Po dienos darbų čia iki išnaktų buvo smagu.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:

joomplu:9760 joomplu:9764