Degutiškiams ir katytiškiams – Saugų jaunimo spektaklis

katyciu biblioteka spektaklisŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Degučių ir Katyčių filialų skaitytojai pamatė Saugų jaunimo spektaklį „Iš praeities į dabartį“.

„Jei jūs buvote vaikas 1970 m., 1980 m., mums sunku patikėti, kaip jūs išgyvenote iki šių dienų?..“ – tokiu klausimu kreipėsi spektaklio herojai.

Šis spektaklis – jausmų archeologija, sugrąžinusi žiūrovą į netolimą praeitį, kvepiančią sovietmečio ideologija, kuri palietė mūsų tėvų, senelių, o gal ir mūsų pačių gyvenimus. Kūrėjai sako, kad norint atsakyti į klausimą, kas mes esame, reikia žinoti, kas mes buvome.
Spektaklio herojai patiria kelionę laiku iki Nepriklausomybės laikų ir kelia klausimus: „Kas mes? Kodėl mes tokie? Kodėl norime išvažiuoti iš Lietuvos? Kas bus jei mūsų, kaip Tautos – nebeliks? Kur viso to pradžia? Iš praeities į dabartį, o gal į ateitį?..“

Spektaklyje vaidina Saugų miestelio jaunimas ir tai jau antras jų spektaklis. Prieš metus aktoriai dalyvavo Europos Sąjungos fondų finansuojamame projekte „Veiklus jaunimas“ ir vadovaujant režisierei Laurai Šakurskytei – Žilinskienei pastatė spektaklį „Vakarė Mėlyna“.

Patyrę bendravimo džiaugsmą, scenos jaudulį, jaunuoliai neišsibarstė, o pakvietė dar daugiau savo bendraamžių ir savo vasaros atostogų metu repetavo, vaidino, kūrė scenarijų, klausinėjo apie praeitį savo artimuosius ir visa tai pristatė spektaklyje „Iš praeities į dabartį“. Spektaklis sukurtas įgyvendinant Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai“.

Režisierė L.Šakurskytė – Žilinskienė džiaugiasi, kad jaunimas pats noriai, iniciatyviai kuria ateities planus, siūlo savo idėjas ir ateityje planuoja sukurti ne vieną spektaklį.